Jak zjistit kompletní specifikace vašeho telefonu? Pomůže aplikace Inware

inware specifikace android telefonu

Ne nadarmo se říká, že chytré telefony v některých ohledech nahrazují osobní počítače. Na nich si lze v dnešní době kontrolovat a psát e-maily, procházet nejrůznější sociální sítě, sledovat videa na YouTube, hrát hry, natáčet a rovnou stříhat video a mnoho dalšího. Trh s počítači stále oslabuje, jelikož ne každý dokáže využít jeho potenciál a běžný uživatel se spokojí s chytrým telefonem či tabletem. V dnešní době je však telefon složen z několika důležitých součástek, stejně jako počítač. Jen díky nim na něm můžeme vykonávat veškerou práci, kterou každý den děláme. Zajímá vás, jaká “střeva” se nachází ve vašem stroji? A jak zjistit kompletní specifikace vašeho telefonu? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jak zjistit přesné specifikace telefonu?

Telefon se zpravidla skládá z několika velmi sofistikovaných věcí, jako je procesor, grafický čip, RAM paměť, úložiště, displej, baterie a mnoho dalšího. Znalost přesných specifikací je pro běžného uživatele poměrně zbytečná, ovšem může mu poskytnout lepší představu o tom, proč a jak vše funguje. Navíc je (alespoň pro nás) zábavné srovnávat výkon s konkurenty. Chcete-li tedy zjistit veškeré specifikace vašeho telefonu, existuje velmi snadný způsob a to přes aplikaci Inware. Jedná se o aplikaci, kterou si můžete stáhnout zcela zdarma z Obchodu Play a jedná se o jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak se podívat na specifikace vašeho telefonu.

Jak stáhnout a nainstalovat aplikaci Inware?

 1. Otevřete Obchod Play, vyhledejte aplikaci Inware a klepněte na tlačítko “Instalovat”
 2. Otevřete aplikaci Inware, vyskočí vám několik vyskakovacích oken, kde klepněte na tlačítko “Povolit”
 3. Aplikace Inware je nyní připravena k použití

Inware dokáže zjistit typ hned několika různých součástek a dalších věcí. Konkrétně to jsou:

 • Verze operačního systému
 • Název telefonu
 • Paměť
 • Fotoaparát
 • Připojení a síť
 • Baterie
 • Procesor
 • Grafický čip
 • RAM paměť

Při prvním otevření aplikace vám se vám otevře záložka System. Zde naleznete informace ohledně vašeho operačního sytému, tedy verzi Androidu, balíček zabezpečení, aktuální dostupnost a mnohem více. Stránka Zařízení se věnuje displeji, typu ověření, názvu a přesném označení modelu. Záložky Hardware a Paměť jsou pak obzvláště zajímavé, jelikož ukazují, jak moc je aktuálně vytížen váš procesor a RAM paměť. Navíc zde naleznete informace o počtu jader a frekvencích, na kterých procesor běží.

Do nastavení se pak dostanete po klepnutí na ozubené kolečko v pravém horním rohu. Zde si můžete přizpůsobit vzhled rozhraní a povolit či zakázat speciální funkce, kde je aplikace například schopna detekovat více senzorů fotoaparátu. V Obchodě Play se nachází spousta jiných aplikací, které vám umožní zobrazit přesné specifikace vašeho telefonu, ovšem Inware je jistě jedna z nejlepších.

Znáte přesné specifikace vašeho telefonu?

Inware
Inware

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)