Jak si vytvořit klávesové zkratky pro rozšířeni v Google Chrome? Nejlepší vychytávka pro Chrome, kterou neznáte

Google Chrome klávesové zkratky rozšíření

Internetový prohlížeč Google Chrome si dnes můžeme vylepšit pomocí tisíců užitečných rozšíření. Svůj internetový prohlížeč už si bez nich možná ani nedokážete představit. Někdy už ale potíž se v tom množství rozšíření vyznat. Jak si vytvořit super užitečné klávesové zkratky pro rozšíření v Google Chrome?

Internetový prohlížeč Google Chrome se stal pro mnohé z nás už spíše vlastním operačním systémem než jen prostým prohlížečem. U uživatelů zařízení s Chrome OS to platí dokonce doslova. I každý uživatel Windows, Macu nebo Linuxu ale může instalovat různá užitečná rozšíření z Internetového obchodu Chrome. Po letech se tak mnoho z nás ocitne v situaci, kdy má Chrome vylepšený spoustou užitečných rozšíření, ale už je obtížné se v nich vyznat. Navíc do vrchní lišty se vleze jen omezené množství ikonek rozšíření.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Perfektní řešení na přemnožené rozšíření v prohlížeči Google Chrome jsou klávesové zkratky. Pro každé rozšíření si můžete vytvořit speciální klávesovou zkratku. Někteří vývojáři dokonce umožňují vytvořit si klávesové zkratky i pro více funkcí v rámci jednoho rozšíření. Vytvoření vlastních klávesových zkratek je opravdu jednoduché.

Jak si vytvořit vlastní klávesové zkratky pro rozšíření v Google Chrome?

  • Otevřete Google Chrome na svém počítači.
  • Klikněte v pravém horním rohu na ikonu třech teček.
  • V menu klikněte na další nástroje
  • Pak klikněte na položku Rozšíření
  • V levém horním roku klikněte na ikonu třech vodorovných čárek.
  • V bočním menu zvolte položku Klávesové zkratky.
  • Klikněte na ikonu tužky vedle rozšíření, pro které chcete nastavit klávesovou zkratku
  • Na klávesnici stiskněte kombinaci kláves, kterou chcete použít jako zkratku. Vždy musí obsahovat buď klávesu CTRL (Cmd na Macu), ALT nebo klávesu Vyhledávání v případě Chrome OS.

Jak si zvolit klávesové zkratky pro rozšíření v Chrome?

Když budete vymýšlet jakou klávesovou zkratku si zvolit, tak mějte na paměti několik základních věci. Prohlížeč Chrome už řadu klávesových zkratek obsahuje. Jejich seznam najdete na webu Google. Vždy je také dobré myslet na to, aby se vám klávesová zkratka dobře používala. Ideální je, pokud ji lze provést jednou rukou a jednotlivé klávesy jsou tedy blízko u sebe. Pro jednoduché zapamatování je zase dobré volit počáteční písmeno názvu rozšíření, které bude zkratka spouštět.

Jaká jsou vaše nejoblíbenější rozšíření v Google Chrome?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)