TOPlist

Víte, že si Google ukládá, co říkáte? Poradíme, jak mu to zakázat

google poslouchá
  • Telefon neustále poslouchá, co se kolem něho děje, aby mohl reagovat na příkazy
  • Ve výchozím nastavení tyto nahrávky ukládá na serverech
  • Poradíme, jak ukládání záznamů zakázat

Google neustále poslouchá, co před telefonem říkáte. Dělá to proto, aby mohl reagovat na povely. Google ukládá zvukové nahrávky z aktivity na webu a v aplikacích spolu se slovními interakcemi s Vyhledáváním, Asistentem a Mapami, které používá „k vývoji a zlepšování svých technologií rozpoznávání zvuku“.

Teoreticky jsou nahrávky zvuku v bezpečí, ale byli jsme svědky selhání v jiných společnostech a nikdo asi nechce, aby se k jeho byť jen zvukovým nahrávkám dostal někdo nepovolaný. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak Googlu zakázat, aby zvukové záznamy uchovával.

Jděte do Nastavení a najděte Účet Google. Pokud máte v telefonu více účtů, proveďte postupně pro všechny: vyberte účet a klikněte na Spravovat účet Google. Na další stránce posuňte horní nabídku trochu doleva a klikněte na Data a ochrana soukromí. Sjeďte trochu dolů, až uvidíte sekci Nastavení historie. Zde klikněte na Aktivita na webu a v aplikacích a na následující obrazovce zrušte Zahrnout hlasovou a zvukovou aktivitu. Vraťte se o krok zpět a to samé proveďte s Historie YouTube.

Pozor, toto nastavení nezabrání Google, aby vás poslouchal, ale aspoň nebude už záznamy archivovat.

Věděli jste, že vás Google nahrává a záznamy ukládá?

Zdroj: DailyMail

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)