TOPlist

Jak velkou interní paměť má váš mobil? (Víkendová hlasovačka)

jak-velkou-interni-pamet-hlasovacka_ico

Při psaní recenzí chytrých telefonů lze některé vlastnosti posoudit objektivně, u jiných vstupuje do hry subjektivní pohled autora. Ten se samozřejmě může lišit od názoru části čtenářů. Jedním z hledisek, kde se mohou pohledy rozejít, je velikost interní paměti. Zatímco pro jednoho může být například 32GB úložiště zcela postačující, druhý může takovou velikost vnímat jako příliš malou. Jak velkou interní paměť má váš mobil? Na to se budeme ptát v tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze.

Asi nejvíce záleží na tom, k čemu telefon používáte. Pokud pouze k hovorům a psaní textových zpráv, pak vaše nároky na tento parametr budou patrně nízké. Zcela opačně tomu však bude u uživatelů, hrajících náročné hry. Vyšší požadavky na interní úložiště budou mít také ti, kdož na mobilu sledují stažené filmy, nebo používají například více navigačních aplikací.

Pravdou je, že interní paměť se postupně zaplňuje „sama od sebe“. Když dostanete aktualizaci na novější verzi Androidu, musíte počítat s tím, že systém pak zabere více místa než před ní. Stejně tak aktualizace nainstalovaných aplikací zpravidla přinášejí větší balíčky, než jaké stačily k provozu předchozích verzí. Samotný provoz systému a zejména aplikací pak zaplňuje paměť ať už výstupními, pracovními, nebo dočasnými soubory. Prostě jak říká léty prověřené pravidlo: „Každé úložiště začne být jednoho dne malé. Bez ohledu na to, jak je velké a jak ho využíváte.“

Jak velkou interní paměť má váš mobil? Jak velkou interní paměť má váš mobil?

Pojďme se tedy podívat na to, jak velkým interním úložištěm disponují telefony našich čtenářů.

Jak velkou interní paměť máte?

Pro účely této Hlasovačky a diskuze počítejte interní paměť, deklarovanou výrobcem zařízení, tj. včetně části obsazené operačním systémem a předinstalovanými aplikacemi. Do velikosti interní paměti nepočítejte paměťovou kartu, a to ani tehdy, provozujete-li ji v režimu „adoptable storage“. Pokud máte telefonů více, vyberte v anketě ten, který používáte nejčastěji.
[gravityform id=“101″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]
Odkaz pro hlasování z aplikace.

V diskuzi pod článkem se můžete o vašem telefonu rozepsat více – například nám napište, o jaký mobil se jedná, jak má velkou interní paměť a zdali vám tato kapacita vyhovuje. Můžete také přidat své zkušenosti, jak řešíte situaci, kdy prostor v interním úložišti přestává stačit.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se vás v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, co byste chtěli najít pod stromečkem. Výsledky jsou nakonec trochu jiné, než jsme čekali – 41 % čtenářům jsme nenabídli v našem seznamu možnost, odpovídající jejich vánočnímu přání.

Z nabízených možností vyhrál chytrý telefon, pro který hlasovalo 17 % respondentů. Dalších 12 % čtenářů by od Ježíška rádo dostalo chytré hodinky. Hity letošních Vánoc jsou tedy jasné. 7 % hlasujících by ocenilo dárek z oblasti chytré elektroniky, po 6 % účastníků pak hlasovalo shodně pro tablet a virtuální realitu.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Nezbývá tedy než popřát, abyste pod stromečkem našli právě to, co si opravdu nejvíce přejete!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)