Co byste chtěli najít pod stromečkem? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

vikendova-hlasovacka

Máme tu první adventní sobotu, což v tomto případě znamená, že přesně za čtyři týdny tu bude Štědrý den a v jeho závěru také večer. Ten většina domácností tráví nejprve u štědrovečerní večeře, po které většinou následuje vánoční nadílka. A právě tímto momentem se hodláme zabývat v rámci tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze. Bude nás zajímat, co byste rádi našli pod stromečkem.

Vánoce se blíží. Už je vyhlížíte? Vánoce se blíží. Už je vyhlížíte?

Ať už u vás naděluje dárky tradiční Ježíšek, komerčně uchopitelnější Santa Claus, Děda Mráz či jiný “derivát” postavičky, jejíž pracovní náplní je jednou za rok rozvézt balíčky, určitě je Štědrý večer okamžikem, který mnoho lidí vyhlíží s jistou mírou očekávání. Někdy možná tušíte, jaké dárečky vás čekají, protože vašim blízkým se utajování daří tak nějak podobně, jako někteří výrobci mobilních telefonů přísně střeží své novinky. Někdy ale může pod stromečkem čekat balíček, jehož obsah vás skutečně překvapí.

Překvapí vás letos nějaký dárek? Překvapí vás letos nějaký dárek?

Záleží samozřejmě i na tom, zda jste svým blízkým dali najevo, jakým dárkem by vám udělali radost. Někdo píše dopis Ježíškovi, jiný třeba využívá chytrou aplikaci, přes kterou sdílí svá přání s ostatními členy rodiny. Do hry pak vstupují další faktory – kromě toho, jak vysoké máte požadavky, záleží také na tom, jakými finančními prostředky disponují ti, kteří vám dárky kupují. Ve většině rodin tak například přání v podobě “červeného Fordu Mustang” skončí u zmenšeného modelu, byť samozřejmě čest výjimkám.

Bude takto vypadat vaše nadílka? Bude takto vypadat vaše nadílka?

Předpokládáme, že přání naší čtenářské obce bude většinou ze segmentu chytré elektroniky. Ne vždy to bude nutně mobilní telefon – ten si někteří, jak alespoň naznačily starší Víkendové hlasovačky, nadělili už v průběhu roku. Stále je ale z čeho vybírat, protože nejrůznějšího příslušenství a gadgetů je v obchodech nespočet.

Co byste rádi našli pod stromečkem? Co byste rádi našli pod stromečkem?

Co byste chtěli najít pod stromečkem?

Po redakční poradě jsme vybrali několik možností, byť jsme si samozřejmě vědomi, že tímto výčtem nepokryjeme všechny varianty vašich přání. Vynechali jsme obligátní přání zdraví, byť nepochybujeme o tom, že je důležitější než všechny elektronické hračky na světě. Pro účely této Víkendové hlasovačky vám dáváme možnost vybrat jen jednu variantu – volte tedy tu, kterou chcete opravdu ze všech nejvíce.

V diskuzi pod článkem můžete podrobněji konkretizovat své přání – třeba jaký model telefonu máte vyhlédnutý či po kterém příslušenství toužíte. Kdo ví, třeba si zrovna váš komentář přečte někdo z vašich blízkých a vyplní vaše přání ;)

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, zda používáte telefon v roli navigace. Ukázalo se, že přinejmenším mezi našimi čtenáři ztratili výrobci klasických “krabičkových” navigací kvůli chytrým telefonům nemálo zákazníků. 54 % respondentů totiž uvedlo, že telefon jako navigaci používá “často, ale ne každý den”. Dalších 16 % pak používá mobil jako “chytrého spolujezdce” každý den. To máme celkem 70 % čtenářů, kteří často jezdí podle navigační aplikace v telefonu.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Možnost “méně často” zvolilo 20 % čtenářů, zatímco “zcela výjimečně” zvolilo 9 % z vás. Jen pouhé jedno jediné procento nepoužívá mobil tímto způsobem vůbec.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)