Jak smazat historii vyhledávání a polohy z aplikace Google Mapy pro Android

jak smazat historii vyhledávání a tras google mapy

Hledáte způsob, jak smazat historii vyhledávání a polohy v aplikaci Google Mapy? Ukážeme vám, jak na to. Každý z nás Google Maps někdy použil pro vyhledání místa, které už nikdy v životě nenavštíví, není tak nejmenší důvod, proč tyto informace v paměti aplikace ponechávat. Odstraněním těchto nepodstatných informací zpřehledníte své vyhledávání a usnadníte si tak práci při práci s návrhy pro hledaná místa. Stejně tak už možná po sobě nechcete Googlu zanechávat žádnou stopu, stačí na to pár jednoduchých kroků.

Google Maps
Google Maps

Jak smazat historii vyhledávání v Google Mapy

Historie vyhledávání může být po delší době používání aplikace skutečně nepřehledná, existuje však snadný způsob, jak tento výpis promazat o výsledky, které již nebudete potřebovat. Jak postupovat, když chcete smazat historii vyhledávání v Google Mapy? Vše, co potřebujete najdete v nastavení aplikace. Zde je pak třeba zvolit položku „Historie map“. Zobrazí se výpis všech aktivit. Tyto výsledky je možné filtrovat dle data a stejně tak promazat dle vašich potřeb – bylo by kontraproduktivní mazat položky se záznamem místa, které používáte. Zobrazí se dialogové okno, kde je třeba celý postup potvrdit a je hotovo.

Automatické mazání historie v Google Mapy

Druhým způsobem, jak smazat historii vyhledávání aplikace Google Mapy je nastavení automatického mazání historie. Tato varianta je dostupná stejně jako první verze v Nastavení a Historii map. Schovává se pod tlačítkem, který může mít dvě varianty nápisu v závislosti na vašem aktuálním nastavení. První z nich je „Vybrat automatické mazání“, druhé pak „Určete, jak dlouho má být uloženo“. Jakmile na něj kliknete máte na výběr ze tří možností. První z nich se týká ručního mazání historie, další dvě pak zařídí právě zmíněné automatické mazání historie v Google Mapy. Údaje pak mohou být mazány každých 18 měsíců, nebo každé 3 měsíce. V případě těchto dvou voleb se pak již nemusíte o nic starat.

Jak smazat historii sledování polohy v Google mapy

Poslední variantou, jak smazat historii vyhledávání a zároveň polohy je vypnutí historie záznamu polohy. V nastavení se tato položka schovává pod pojmem „Vaše časová osa“ tedy osa se záznamem vaší polohy, která je sledována během celého dne. Zastavení tohoto procesu je dostupné v poslední možnosti v menu, které najdete v pravém horním rohu „Nastavení a ochrana soukromí“. V sekci „Nastavení polohy“ můžete vidět možnosti poloha a historie polohy. Obě z nich je pak pro zastavení sledování třeba vypnout. Pokud zvolíte tuto variantu, nemusíte již historii vyhledávání a polohy v Google Maps vůbec řešit. Přijdete však o návrhy hledání, což může být nepraktické, pokud se často navigujete na stejná místa.

Stejně tak můžete zvolit možnost pro odstranění historie polohy jen v určitém období. Důvody pro řešení odstranění historie polohy, a vyhledávání mohou být různé. Zmíněný postup poslouží všem, ať už chcete jen pročistit zobrazované návrhy, nebo utajit navštívení určitých míst. Tyto kroky lze obdobně aplikovat také ve webové verzi Google Mapy.

Mažete historii v Google Maps?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)