Jak si zahrát Legendární Pokémon hry na Androidu? (návod)

nahled-pokemon-729×478

V dobách, kdy u nás zažíval televizní seriál o kapesních monstrech Pokémon největší úspěch, spatřilo světlo světa také několik her pro handheldy a později konzole od společnosti Nintendo s touto tematikou. Ty se rovněž setkaly s obrovským úspěchem, neboť Pokémon mánie nabírala na obrátkách po celém světě. Ačkoliv se jednalo o hry vznikající podle seriálu, vysloužily si ve své době nečekaně dobré hodnocení. Později bylo možné si tato vynikající RPG zahrát také na počítačích, a to díky komunitním emulátorům. Ty ovšem nezůstaly pouze na počítačích, ale několik takových najdeme také v obchodě Google Play. Díky nim tak můžeme Pokémon hry vychutnat také na našem zařízení s Androidem. Jestliže se znovu toužíte stát se mistrem Pokémonu, pojďte se společně s námi podívat jak na to.

Pokémon red

Nutnost emulace

Vzhledem k tomu, že žádná z Pokémon her se nedočkala oficiálního portu pro telefony a tablety s operačním systémem Android, je nutné hry spouštět neoficiální cestou. K tomu nám pomáhají takzvané Emulátory. Ty dokáží simulovat prostředí handheldů od Nintenda. Získání některého z nich je velice snadné, neboť je můžeme vyhledat v obchodu Google Play. My doporučujeme emulátor My OldBoy! umožňující spouštět hry pro Game Boy a Game Boy Color. Vedle něho můžeme také nainstalovat aplikaci My Boy! určenou pro spouštění her z Game Boy Advence.

My OldBoy! Lite
My OldBoy! Lite
My Boy! Lite
My Boy! Lite

Pokémon ROM

Jak již bylo řečeno, samotnou hru lze získat pouze neoficiální cestou stažením tzv. ROMky se hrou. Ty můžeme najít takřka na každé fanouškovské stránce s tématikou Pokémonu. Jakmile tak učiníme, musíme soubor rozbalit do některé ze složek v našem telefonu. Následně postačí pouze spustit emulátor, ve kterém zadáme cestu k souboru se hrou (ten má obvykle koncovku gbc nebo gba). Po jeho spuštění již můžeme vidět prostředí některého z handheldů, ale především funkční hru, jejíž příběh nabízí desítky hodin skvělé zábavy s kapesními monstry.

Hráli jste nebo ještě hrajete nějakou Pokémon hru?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)