TOPlist

Jak přejít z iOS na Android? Možností je hned několik

jak přejít z ios na android

Přechod na nový telefon není v dnešní době nic těžkého. Tedy alespoň v případě, že se bavíme o stejných platformách. Obtížnější to ale bývá při přechodu z iOS na Android a to schválně zmiňujeme jen tento případ. Pokud to totiž budete chtít udělat naopak, nabízí Apple v Google Play aplikace Move to iOS, která udělá většinu věcí za vás. Jak přejít z iOS zařízení na Android bez starostí a přesunout si většinu dat? To si ukážeme v tomto návodu.

V případě Samsung telefonů je přechod mnohem jednodušší

Pokud jste si koupili některý z Galaxy telefonů, máte tak trochu štěstí. Telefony z rodiny Samsung Galaxy totiž podporují aplikaci Smart Switch, která umožňuje velice pohodlný přesun mezi těmito platformami. Synchronizuje se Vám vše od kontaktů, fotografií či videí až po záložky v prohlížeči nebo aplikace. Data můžete přenést buď bezdrátově nebo pomocí kabelu. Jaké kroky je tedy třeba udělat?

Samsung Smart Switch Mobile
Samsung Smart Switch Mobile
  1. Aktualizujte své iOS zařízení na nejnovější možnou verzi
  2. Zálohujte si svá data přes iCloud
  3. Do nového telefonu si stáhněte aplikaci Smart Switch
  4. Postupujte dle instrukcí
  5. Vyberte iPhone či iPad ze kterého chcete data přesunout

Jak přejít z iOS na Android pomocí aplikace Google Disk?

Aplikace Google Disk vám pomůže s přenosem tří klíčových věcí – kontaktů, kalendáře a galerie. Je potřeba dávat pozor při přesunu fotografií. Máte totiž na výběr ze dvou možností – buď Vysoká kvalita nebo Původní. První zmiňovaná možnost slibuje neomezený prostor, který se vám nezapočítává do vašeho úložiště. Kvalita je sice o něco nižší než původní, ovšem stále dostačující. Pokud chcete fotografie v původní kvalitě, budou se vám započítávat do vašeho úložiště. Tato záloha může trvat klidně několik hodin, proto ji spusťte než půjdete spát a ráno máte hotovo.

  1. Nainstalujte si aplikace Google Disk z App Store
  2. Přihlaste se do vašeho Google účtu nebo si vytvořte nový
  3. Přejděte do Nastavení > Záloha
  4. Vyberte si co všechno a v jaké podobě chcete zálohovat

Jaké další kroky je potřeba udělat?

Vypnout iMessage a FaceTime na vašem iPhonu

V případě, že vložíte SIM kartu do vašeho nového Android telefonu a nevypnete si službu iMessage, existuje šance že budete mít potíže s příjem textových zpráv. Mluvíme z vlastní zkušenosti. Apple si totiž může myslet, že vaše číslo stále používáte na iPhonu a tak v případě že vám bude psát někdo z iPhonu pomocí iMessage se vám zprávy samozřejmě nezobrazí. Proto přejděte v iPhonu do Nastavení > Zprávy a vypněte funkci iMessage. To stejné můžete udělat také s FaceTime.

přesun z ios na android

Propojení iPhonu s Android telefonem pomocí kabelu

Nyní když máme zálohu dokončenou můžeme konečně začít nastavovat náš nový Android telefon. V tuto chvíli je jedno zda používáte Xiaomi, Pixel, OnePlus nebo jiný telefon. Vždy budete při prvním nastavení dotázání na to, zda chcete zkopírovat data a aplikace z vašeho starého zařízení. V tomto momentě je třeba propojit mezi sebou iPhone a Android kabelem Lightning/USB-C, popřípadě využít nějakou redukci, pokud tento kabel nemáte.

Pokud nemáte žádný kabel nebo redukci k dispozici, můžete data přenést pomocí Wi-Fi, ovšem bude to trvat mnohem déle. Poté si můžete zvolit jaká data chcete přenést z iOS na Android a dokonce si můžete zvolit, zda chcete stáhnout i Android verze svých nainstalovaných iOS aplikací. V tomto případě je přechod velice pohodlný a na vašem Android zařízení budete mít opravdu hromadnou většinu dat z iOS.

Jak často střídáte telefony?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)