Jak posílat soubory přes Wi-Fi? S aplikací ShareOnWifi snadno a rychle

Jak posilat soubory pres Wi-Fi-1

Přenos velkých souborů přes Bluetooth trvá velmi dlouho. Dnes si proto ukážeme, jak posílat soubory přes Wi-Fi do dalších telefonů, ale klidně i PC s Windows, Linuxem i na Mac. To vše zvládne aplikace ShareOnWifi.

Jak to funguje a co je k tomu potřeba?

ShareOnWifi se řadí mezi aplikace, které nám umožní přenášet bezdrátově data nejrychlejším možným způsobem – přes Wi-Fi. Jediným požadavkem je přítomnost aplikace na zařízeních, která si data vyměňují. Není přitom důležité, zda se jedná o telefon s Androidem či počítač s operačním systémem. ShareOnWifi existuje ve verzích pro Android, Windows, Linux i Mac OS.

V případě, že zařízení sídlí ve stejné síti, je možné využít pro přenos souborů právě tuto síť. Soubory lze ale posílat i napřímo – jeden z telefonů vytvoří vlastní Wi-Fi Hotspot, ke kterému se druhé zařízení připojí. Výhodou aplikace ShareOnWifi je jednoduché ovládání a podpora více systémů.

Jak posilat soubory pres Wi-Fi-1
ShareOnWifi: P2P file sharing
ShareOnWifi: P2P file sharing

Jak posílat soubory přes Wi-Fi do jiného telefonu?

Po spuštění aplikace je vhodné definovat, jaké soubory chceme do druhého zařízení poslat. To provedeme v sekci My Share, kde lze ikonou plusu přidávat obrázky, videa, hudbu, aplikace (soubory apk) či celé složky.

Pokud jsou zařízení připojena ke stejné síti, stačí v aplikaci ShareOnWifi na druhém telefonu přejít do záložky People, vybrat dané zařízení a kliknutím se k němu připojit. Aplikace vypíše, které soubory druhé zařízení sdílí, a my je můžeme ihned stahovat do paměti telefonu.

V případě, že telefony nesdílí stejnou síť, je nutné přejít do sekce Without WiFi na obou telefonech – na jednom z telefonů pak volbou Create Group vytvoříme hotspot, ke kterému se druhé zařízení volbou Join Group připojí. Poté stačí pokračovat ve stejném duchu jako v prvním případě.

Jak posílat soubory přes Wi-Fi do PC?

Aplikace pro PC je dostupná pro zmíněné tři systémy, ke stažení je na oficiálních stránkách. Oceňujeme, že není třeba aplikaci instalovat, ale pouze spustit. Její ovládání je velice snadné a ihned po spuštění můžete sdílet či odesílat data do dalších zařízení. Princip je stejný jako v případě aplikace v mobilním telefonu.

Jak posilat soubory pres Wi-Fi - shareonwifi PC 1

Závěr – jednoduchá aplikace se vším potřebným

Aplikace ShareOnWifi plní vše, co slibuje – dokáže snadno a rychle přenášet soubory přes Wi-Fi mezi zařízeními. Autoři slibují rychlost přenosu až 50 Mbps, což se nám v případě přenosu z telefonu na PC skutečně povedlo. Aplikace je určena především pro uživatele, kteří potřebují příležitostně přenést velké porce dat. Nejedná se však o náhradu za nastavení domácího sdílení přes Sambu či FTP.

Na podobném principu staví i oblíbená aplikace SuperBeam, která již ale bohužel ukončila svůj vývoj. ShareOnWifi je k dispozici zdarma, takže nic nebrání alespoň vyzkoušení.

Jakou aplikaci pro přenos velkých souborů používáte vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)