TOPlist

Jak ničíme své telefony a tablety? Přehled nejčastějších nehod

smartphone damage cover

Statistika nuda je, zpívá se v jedné písničce, ne vždy to však platí. Společnost ZAGG specializující se na výrobu odolného příslušenství pro mobilní telefony a tablety přišla se studií, která ukazuje, jaké jsou nejčastější příčiny zničení či poškození mobilních telefonů a tabletů. Kromě toho také sleduje, jaké části zařízení jsou poškozeny nejčastěji. Pokud už teď znáte odpovědi, jako je pád na zem a prasklý displej, zajisté máte pravdu. Některé případy jsou ovšem o poznání zábavnější a ne tak profláknuté.

smartphone damage

A jak tedy dochází k poškozením nejčastěji? U tabletů i telefonů vévodí žebříčku pád na zem se 32 % respektive 38 %. Další příčky už se však liší. Zatímco u tabletů jsou druhou nejčastější příčinou děti, u telefonů to je pád do vody. Třetí příčku u tabletů obsadilo poškrábání, u telefonů namočení. Další místa si můžete prohlédnout v přiloženém grafu. U telefonů nás ještě pobavil pád do toalety s 6 %.

poškozené telefony 1

Následující otázka mířila na to, které části telefonu jsou nejčastěji poškozené a jakým způsobem. U telefonů vyhrálo poškrábání těla přístroje, zatímco u tabletů poškrábání displeje. Následuje prasklý displej v obou případech s 5 %. Dále pak prasklé tělo přístroje. Drtivá většina respondentů odpověděla, že je žádné poškození aktuálně netrápí.

poškozené telefony

Studie proběhla na 786 Američanech. Vzorek by jistě mohl být reprezentativnější, ale i tak se jedná o vypovídající studii, jejíž výsledky by se ani při účasti 2000 lidí pravděpodobně nezměnily.

Snímek obrazovky 2014-10-02 v 11.49.44 Co jste s rozbitým telefonem dělali?

Zdroj: AA.

Máte rozbitý telefon či tablet? Chcete si vybrat nový, ale nevíte jaký? Přijďte se podívat na největší Android akci u nás. Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)