Jak najít Pokémony i bez spuštěné aplikace Pokémon Go?

Jak najít Pokémony

Hra Pokémon Go se vždy postará o extrémní úbytek baterie, což v případě, že jen někam cestujeme a chceme se podívat na Pokémony poblíž, není úplně příjemné. Dnes si ukážeme, jak najít Pokémony i bez nutnosti stále spuštěné “žravé” aplikace Pokémon Go.

Jak najít Pokémony i bez aplikace Pokémon Go? Zkuste PokeDetector

Hráči Pokémon Go to znají – stačí několik hodit spuštění této aplikace při aktivním lovu a baterie telefonu je pryč. Skoro nutností je tak dnes při delším lovu powerbanka, která prodlouží rapidně výdrž našich telefonů. Další šikovné tipy jsme vám přinesli v článku Jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go?. Jak najít Pokémony v okolí a snížit spotřebu baterie? Pomocí aplikace PokeDetector.

Tato aplikace běží na pozadí, využívá neoficiální Pokémon API a každou minutu skenuje okolí na přítomnost Pokémona. Díky tomu nemusí být hra Pokémon Go vůbec spuštěna, PokeDetector při svém hledání spotřebovává méně energie. V momentě, kdy se nějaký kousek objeví okolo vás, aplikace vyšle do notifikační lišty upozornění, které je doprovázeno zvukem i vibracemi. A jak chytit Pokémona, kterého aplikace nahlásí? To už budete muset spustit aplikaci Pokémon Go. Výhodou ale je, že se můžete i na základě toho, jaký Pokémon se objevil, rozhodnout, zda jej vůbec chytat chcete.

Aplikace a její prostředí

Ovládání aplikace je velice jednoduché – při prvním spuštění je potřeba se přihlásit ke Google účtu, který je používán pro hraní Pokémon Go. Přestože autoři upozorňují, že aplikace neshromažďuje žádná osobní data, doporučují používat jiný Google účet, než je váš primární pro hru. Je to nejspíše doporučeno z toho důvodu, že hra používá neoficiální API. Použití jiného Google účtu není žádnou překážkou, PokeDetector totiž ukazuje pozici Pokémonů, která je pro všechny stejná.

Hledání Pokémonů na pozadí spustíme volbou Enable PokeDetector, která spustí službu na pozadí. Od této chvíle je hledání Pokémonů zcela na aplikaci a vy můžete bezstarostně cestovat. V momentě, kdy se nějací Pokémoni objeví, aplikace vás upozorní v notifikační liště o typu i počtu Pokémonů. Kliknutím se dokonce dostáváme na mapu, která ukáže jejich přibližnou polohu. Zatím bohužel není způsob, jak chytit Pokémona přímo skrze tuto aplikaci. Vždy musíme spustit Pokémon Go.

Nastavení aplikace a placená verze

V nastavení lze ovládat několik důležitých voleb. Předně můžeme určit, jak často má aplikace prohledávat okolí kolem nás. Standardní hodnota 1 minuty je dobrým kompromisem mezi hledáním Pokémonů a spotřebou baterie. Tento interval lze zkrátit i na 15 sekund nebo naopak prodloužit až na 30 minut. Zvolit si můžeme i aktivaci/deaktivaci vibrací, zvuku i výběr tónů. Poslední volbu ale bohužel jen v placené verzi. Výhodou je i podpora Android Wear, na přítomnost Pokémonů vás tedy mohou upozornit i chytré hodinky.

Placená verze aplikace vyjde uživatele na 79,99 Kč. Hlavním důvodem, proč si aplikaci koupit, je možné filtrování Pokémonů. Jinými slovy si v aplikaci nastavíte, pro které Pokémony chcete a nechcete dostávat upozornění. Díky tomu můžete cestovat na velké vzdálenosti a o Pokémony se zajímat opravdu jen ve chvíli, kdy je ve vašem okolí ten, kterého opravdu chcete. O ostatních se ani nemusíte dozvědět.

Kdy PokeDetector nepoužívat?

Výhody PokeDetectoru jsou jasné – nemusíte pouštět k prostému hledání hru Pokémon Go, díky čemuž ušetříte baterii. Podle autorů aplikace prohledává větší rozsah, Pokémony si navíc můžete prohlédnout na mapě. Jaké jsou ale opačné stránky aplikace?

Aplikace PokeDetector nesleduje váš pohyb po mapě, kvůli čemuž není možné sbírat kilometry na vajíčka. Hodí se tedy opravdu jen v případě, že hru nechcete moc sledovat, ale pokud by v okolí byl nějaký zajímavý Pokémon, chcete to vědět. Pokud si navíc nastavíte interval prohledávání 1 minuty, může se stát, že než spustíte hru, Pokémon zmizí. PokeDetector je totiž způsob, jak najít Pokémony ve vašem okolí, ale se samotným chytáním si už neporadí.

1e3ce8b18cf6a86342aca831b212b543?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zaujala vás aplikace PokeDetector?

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (24)