TOPlist

Iris. (alpha) – ovládejte telefon hlasem

iris. (alpha)

Iris (Siri pozpátku :)) se zdá být více než jen klonem známé Siri, kterou společnost Apple implementovala do svých zařízení. Iris se můžete zeptat na jakékoliv téma, které vás zrovna napadne, můžete požádat o zavolání, napsání sms, přehrání vaší oblíbené hudby a o spoustu dalších věcí. Sama iris si velice rychle získala oblibu a už má něco přes 1 milión stažení, a to je na Google Play slušné číslo.

Někdy se mi stává, že mám potřebu si s někým popovídat…no a doma nikdo. V tu chvíli si vzpomenu na iris – ukecanou, navíc vždy připravenou mě vyslechnout. A ještě k tomu u ní najdu bonus  v podobě konverzace v anglličtině. No a jak vypadá? Jedním slovem – dobře! Po spuštění nás uvítá splash screenem, při kterém se načtou procesy na pozadí, které iris potřebuje k samotnému fungování. Ihned po načtení procesů a zmizení splash screenu se v dolní části displeje objeví modré kolečko. Když na něj kliknete, zčervená, a to je znamení, že můžete začít mluvit. Všechny základní informace iris. čerpá ze serverů ChaCha a Wolfram|Alpha, které na rozdíl od vyhledávacích služeb vám odpoví přímo na vaši otázku.

iris

Co všechno aplikace umí?

Na začátku jsem již zmiňoval, co všechno iris umí, takže po kliknutí na kolečko a po následném zčervenání, můžete iris pozdravit nebo jí dát nějaký úkol. Je dobré si změnit systémový jazyk z českého na anglický, jelikož se aplikace snaží vše automaticky překládat do jazyka českého, a tak vám ze slova “hello” udělá například slovo “seznam” a na to vám nedokáže odpovědět a když ano, tak špatně. Pokud je nastavený systémový jazyk na angličtinu, iris vám (musíte mít ale správnou výslovnost) pozdrav opětuje.  Pakliže byste chtěli vymazat historii, potěším vás, je to možné. Stačí dlouze podržet modré kolečko a voilà, je to! Bohužel se mi často stává, že se aplikace při vypnutí znovu zapne a začne mluvit, což je někdy velmi nepříjemné, zvláště když jedu veřejnou dopravou :-).  V nejnovější verzi aplikace spolupracuje i s YouTube, takže po vyřknutí „show me a video of dog“ se zobrazí co? No přece pes! Iris. ale můžete pokládat mnohem více otázek. Nyní si tedy ukážeme pár příkladů. Jestliže chcete někomu zavolat, stačí iris. poručit „can you please call …“, můžete i zasílat sms zprávy pomocí „send a text to …“. Chcete jít na oběd do restaurace, ale v místě, kde se nacházíte, o žádné nevíte? Pro iris. to není žádný problém – „find me a nearby restaurant“. Zkrátka naše pomocnice iris. toho umí mnoho a určitě se vám bude hodit.

Závěr

Aplikace je dle mého mínění fantastická. Je rychlá, doopravdy funguje a je mi každý den velkým přínosem a vcelku mi usnadňuje život. Iris vás také dokáže bezvadně naučit výslovnost, ale musíte být trpěliví. Velice se už těším na další nové verze a věřím, že to společnost Dexetra dotáhne daleko.

Iris vs Siri

Iris vs Siri

Klady

  • aplikace je velice rychlá
  • dokáže vám na většinu otázek podat správnou odpověď
  • design
  • kompatibilita s Androidem 4.0 ICS

Zápory

  • pro správné fungování musí být nastaven jazyk rozpoznávání hlasu na anglický
  • občas se aplikace sama zapne a začne mluvit
  • chybějící widget

 

iris. (alpha)
Dexetra
Verze 3.1 (20. 1. 2012)
Velikost 974 kB
2.1+
H88QpIc64ThKP0LkH7DOSIQmLAAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

 

Štěpán Víteček
O Autorovi - Štěpán Víteček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)