AnTuTu má nový výkonnostní rekord: Uhádli byste autora?

iQOO 11 5G Snapdragon 8 Gen 2 AnTuTu rekord

Nasazování nových nejvýkonnějších procesorů do telefonů a jejich následné testování v benchmark aplikacích pravidelně vede k tomu, že se jednou za rok či půlrok podaří o kousek zvednout bodovou laťku. Teď se o to postaral v Číně nedávno uvedený mobil iQOO 11 5G, v němž tiká jednotka Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Nový stroj dokázal překonat dosavadní rekord v benchmarku AnTuTu, když podle jednoho ze snímků obrazovky získal 1 323 820 bodů.

iQOO 11 5G Snapdragon 8 Gen 2 AnTuTu rekord výsledek

Nového maxima bylo dosaženo díky zisku 270 987 bodů v kategorii CPU, úctyhodných 607 822 bodů u grafického procesoru (GPU), 244 782 bodů v testu paměti a 200 229 bodů v kategorii UX. Dosavadní lídr ASUS ROG Phone 6 má v dlouhodobé tabulce zapsáno 1 117 968 bodů, nicméně v tomto případě se jedná o průměrnou měsíční hodnotu a nikoli maximum.

iQOO 11 5G Snapdragon 8 Gen 2 AnTuTu rekord dosavadní tabulka

Každopádně je znát, že společnost Qualcomm nepřeháněla, když u nového čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 slibovala znatelně vylepšenou efektivitu i výkonnost oproti minulé generaci. Právě ta je ve zmíněném herním telefonu od ASUSu. Nejnovější procesor má mimo jiné čerstvě představená řada Xiaomi 13, od nějž možná můžeme očekávat další protržení rekordní hranice.

Který telefon asi rekord zase překoná?

Zdroj: MSP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)