TOPlist

Budeme závidět? iPhone 15 má nabídnout extra tenké rámečky a periskopický foťák

iphone 15 pro rendery
  • Apple už za pár týdnů představí řadu iPhone 15
  • Budou se vyznačovat tenkými rámečky, hovoří se o 1,5 mm 
  • Dostane se i na periskopický foťák a USB-C

Primárně se zabýváme telefony s operačním systémem Android, ale občas není na škodu podívat se na to, co se chystá na druhém břehu. Už v září, tedy přibližně za měsíc totiž Apple představí novou řadu iPhonů, přičemž modely Pro mají dle nejnovějších informací nabídnout velmi tenké rámečky okolo displeje.

Je až neuvěřitelné, jak zestárl design iPhonu X. Ve své době šlo o naprostý unikát, ať už se bavíme o výřezu, který pak začala kopírovat celá řada Android výrobců, nebo tehdy tenkých rámečcích. Když ho budete držet v ruce dnes, už vám tak tenké připadat nebudou. Spolu s řadou iPhone 12 se pak Apple vrátil k ostřejším tvarům a opět o něco zúžil rámečky, které jsou na dnešní poměr takovým standardem. Kupříkladu základní Xiaomi 13 je má ještě tenčí.

Nový iPhone 15 Pro má ale dle serveru 9to5mac dostat rámečky o velikosti pouhých 1,5 mm a to díky technologii LIPO, která byla poprvé použita v Apple Watch 7. Jablíčkáři se ale budou muset smířit se stejně velkým Dynamic Islandem, který sice nabízí nějaké ty užitečné funkce, ale ve skutečnosti je na displeji spíš na obtíž.

srovnání modelů iphone

Očekává se, že bude novinka disponovat také USB-C portem či periskopickým snímačem, aby tak dohnal řadu Ultra od Samsungu. Spolu s novými technologiemi jde ruku v ruce také cena, která by měla být o dost vyšší.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na vzhled chystaného iPhonu 15 Pro?

Zdroj: 9to5mac

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)