Dožene konečně Apple ostatní výrobce? Máme první informace o iPhone 12

iphone 12

V posledních týdnech se hojně mluví o tom, že Apple začne prodávat iPhone 12 později, než je obvyklé. Místo září bychom se měli jablečné vlajkové lodi dočkat až v listopadu, což by znamenalo dvouměsíční zpoždění. Web Bloomberg však uvedl, že se Čína pomalu zotavuje z koronaviru a začíná opět vyrábět. Kromě toho máme další zajímavé informace. Jaký tedy bude iPhone 12?

Podle kódu, který se vyskytuje v nadcházejícím iOS 14 by měl Apple letos představit iPhone bez výřezu. Není jasné, zda se Face ID vměstná pod displej, nebo zda ho jablečný gigant nahradí Touch ID přímo v displeji, ale dle více zdrojů by ho měl Apple skutečně představit. Navíc se objevují první rendery, které ukazují návrat ke hranatějšímu designu.

Je pravdou, že je výřez na poměry nejnovějších telefonů poměrně veliký. Jasně, je v něm ukryta celá řada technologií, ale i ostatní výrobci to zvládnou s menším výřezem, třeba takový Google a jeho Pixel 4. Co se týče ostatních specifikací, větší varianta Pro Max má disponovat 6,7″ displejem se 120 Hz obnovovací frekvencí. Ve všech třech modelech má tikat 5nm čipset Apple A14, na kterém Apple usilovně pracuje. Z nejnovějších iPadů mají rovněž převzít LiDAR skener, který bude sloužit pro rozšířenou realitu.

Jste zvědaví na iPhone 12?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)