Menu

Intel ukázal nový procesor

Intel na veletrhu CES v Las Vegas představil zbrusu nový čtyřjádrový procesor určený především pro tablety a pojmenovaný jako Bay Trail. Novinka slibuje dvojnásobný výkon oproti současné generaci Atom procesorů. Taktovací rychlost tohoto „srdce“ bude dosahovat 2,4 GHz a zahraniční média jej označují jako budoucnost Android tabletů. Smutné je, že ač se tento týden Intel pochlubil na prestižním veletrhu, na vlastní tablet osazený tímto procesorem si budeme muset počkat minimálně deset měsíců. Jste také nadšeni z toho, že Intel začíná pronikat do Android tabletů?

 

 

Zdroj: www.talkandroid.com

 

 

Komentáře

Mitoush

Mitoush

10.1.2013 13:47

Podle toho co sem viděl, že umí Motorola Razr i s intelem vevnitř tak to rozhodně nevypadá špatně. Určitě se těším

qr

qr

10.1.2013 14:52

Nemůže ten takt 2.4GHz být na závadu pro WiFi na 2.4GHz? Nebude docházet k nějakému malému rušení WiFi?

Dědek

Dědek

10.1.2013 19:38

No,to je opravdu pěkné,ale už při dnešní mizériji s výdrží baterky u tabletů,nevim,kolik toho takový přístroj dokáže.Jestli by opravdu nebylo lepší se zabývat výkonějšími a lehhčími zdroji,než počtem jader a výkonem.Na co je mi krabička s životností 4h?

Mates

Mates

11.1.2013 15:37

Vzhledem k architektuře (ARM vs. x86) budou na Atomu tablety s Windows. Android zůstane na ARM. Takže se dá očekávat, že tablety s tímhle Atomem vydá HP, Lenovo (řada Thinkpad) a Dell. Budou dost výkonný, ale těžší, protože budou mít větší baterku, aby utáhly žravější procík. A taky budou o něco víc hřát do kolen.

Ostatně čekám, že vevnitř není nic jinýho, než 4 jádra, co už známe a grafika řady 945. 2x výkon = 2 jádra navíc, delší výdrž baterky = úspora zabalením do jednoho pouzdra. Výsledek bude dobrý, ale odlehčená architektura arm je mi už roky sympatičtější. Navíc ta grafika zas takovej trhák není. Ta nová nVidia bude kreslit líp.

A protože než Atom vyleze do prodeje, bude mít konkurence s ARM nový jádra, můžeme zůstat v klidu.

RSS (komentáře k článku)