Intel kupuje dopravní aplikaci Moovit a proráží do MHD sektoru

Intel dopravní aplikaci kupuje Moovit

Aplikace Moovit se oficiálně stává součástí jednoho z největších gigantů. Intel kupuje aplikaci Moovit za přibližně 900 milionů amerických dolarů aby posunul o kus dál naplnění svých ambicí být silným hráčem i na mobilním trhu.

Tato akvizice má pomoct jinému projektu – Mobileye. Ten se zaměřuje na autonomní dopravu a to, že Intel kupuje Moovit by mohlo nastartovat byznys s robotickými taxíky. Intel tuto izraelskou společnost koupil v roce 2017 a dnes její technologie využívá asi 300 modelů aut od 25 automobilek. Partnerství už uzavřela například s Wolksvagenem nebo s čínskými dopravními podniky. Mobileye bude využívat data z aplikace Moovit také pro zlepšení predikce dopravy.

Moovit: Bus & Train Schedules
Moovit: Bus & Train Schedules

Aplikaci Moovit používá celosvětově více než 800 milionů uživatelů. Slouží k tomu, aby našla to nejlepší spojení hromadnou dopravou z jednoho konkrétního místa na druhé. Kombinuje údaje od přepravních společností se zkušenostmi sdílenými uživateli. Pokrytí má ve více než 3000 městech ve 102 zemích. Vzhledem k tomu, že ji kupuje takový gigant jako je Intel, dá se očekávat, že jak pokrytí tak počet uživatelů ještě poroste.

Prorazí Intel v mobilním sektoru?

Zdroj: engadget.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)