Aplikace Moovit: Když potřebujete tu nejlepší trasu MHD

moovit-nahledak

Pokud nepatříte mezi řidiče nebo se prostě po městě více pohybujete pomocí MHD, možná znáte ten pocit, kdy něco nestihnete, protože vaše linka prostě jede moc dlouhou trasou. Možná vás také již někdy napadlo, že s využitím více jednotlivých spojů byste mohli ušetřit i mnoho minut, možná i desítek. Jenže komu by se chtělo porovnávat časy jednotlivých tras a spojů, že? Naštěstí tu máme aplikaci Moovit, která se má postarat právě o tento problém,

Moovit: Autobusy, vlaky a další spoje

Úkol aplikace Moovit je jednoduchý – najít vám ten nejlepší spoj z místa A do místa B. Dokonce ani nemusíte znát jméno nejbližší zastávky. Jednoduše stačí aplikaci dát adresu a ona už si poradí.

Můžete si nastavit, na jaké adrese je váš domov či zaměstnání. Pod kartou “Více” pak nejdete položku “Nejlepší cesta dnes”, která pro každý den vyhledá tu nejlepší cestu do práce a naopak. Každý den jsou totiž dopravní cesty ovlivněny různými faktory a Moovit s nimi umí pracovat.

Moovit

Při zadávání počátečního a cílového bodu můžete jednoduše vybrat, jaký styl cesty preferujete. Zda chcete mít na trase co nejméně přestupů, zda chcete co nejméně chodit pěšky či třeba zda preferujete nejrychlejší trasu. Pokaždé si tato kritéria můžete nastavit přesně podle toho jakou máte náladu, jak moc spěcháte či chcete dopřát svému tělu trochu pohybu. Samozřejmě si také můžete zvolit samotné dopravní prostředky, které na své cestě využijete.

Výhodou aplikace je, že obsahuje i mapy místních dopravních podniků. Například v Praze tak můžete mít v mobilu orientační plán metra, mapu tramvajových linek a bezbariérových přístupů nebo třeba mapu nočního provozu. Stejně tak v aplikaci najdete upozornění vydávaná místním dopravním podnikem. Například se tak můžeme včas dozvědět, že v neděli 25. září dojde k dočasnému přemístění zastávky “Na Knížecí” pro vybrané autobusové linky.

Samozřejmostí pak je nastavení push notifikací a upozornění, která vám budou chodit mailem. V aplikaci Moovit pak nechybí ani taková drobnost, jako objednání služby Uber na konkrétní místo.

V tuto chvíli je aplikace dostupná pro desítky zemí, mezi nimiž nechybí Česko ani Slovensko. Co ale chybí jsou menší města. V Česku tak nalezneme pouze Prahu, Ostravu a Brno, na Slovensku pak Bratislavu a Prešov. Výhodou ale je, že pokud potřebujete zabít trochu přebytečného času, můžete se přihlásit do komunity tvůrců aplikace a pomoci s přidáním dalších měst. Vývojáři tvrdí, že přibližně každých 24 hodin přibude v aplikaci jedno nové město. Pokud vás tedy aplikace zaujala a myslíte si, že má smysl, pomozte komunitě doplnit data. Možnost získáte hned po prvním spuštění aplikace.

Moovit: Bus & Train Schedules
Moovit: Bus & Train Schedules

Zdroj: moovitapp.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)