TOPlist

Intel Compute Stick – zdatná konkurence k Android Mini PC?

intel-compute-stick

Ve třetím díle našeho seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů jsme vám doporučovali Androidí Mini PC, které lze přes HDMI spojit s televizorem a proměnit tak hloupou TV v chytré multimediální centrum. To není žádná novinka a podobných počítačů existují dnes desítky a jsou na trhu dostupné už nějaký ten pátek. Téměř všechny ale běží na architektuře ARM a jsou vybaveny systémem Android či Linux. Společnost Intel představuje největšího výrobce čipů s architekturou x86, která je rozšířena v osobních počítačích, ale postupně si našla místo i v telefonech a tabletech s Androidem (například Asus Zenfone 2). Intel chce „procpat“ svou architekturu i do těchto malých počítačů, které se připojují k televizi, a představil zařízení Intel Compute Stick. Ten pracuje na stejném principu – v těle velkém jako větší Flash Disk se ukrývá čtyřjádrový procesor Intel Atom, který je doplněn 1GB RAM pamětí, 8GB vnitřním úložištěm, Micro SD slotem, USB vstupem a technologiemi Bluetooth, Wi-Fi a HDMI. Intel Compute Stick v této výbavě bude stát 89 dolarů (cca 2100 Kč) a dostane distribuci Linuxu. Výkonnější model s 2 GB RAM a 32GB vnitřním úložištěm s cenou 149 dolarů (cca 3500 Kč) si pak poradí dokonce s Windows 8.1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Intel Compute Stick přijde na trh koncem letošního roku, ale dá se pouze spekulovat, zda bude mít na trhu místo. Počítače s Androidem a ARM procesory jsou totiž  značně levnější, navíc má uživatel již nyní možnost výběru mezi spoustou modelů.

zdroj: androidauthority.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)