TOPlist

Lehce nabyl, lehce pozbyl? Threads prý už nepoužívá ani půlka lidí

Threads úbytek uživatelů

Začátkem července se zdálo, že platforma Instagram Threads bude obrovským hitem a vážnou výzvou pro X (dříve Twitter) Elona Muska. Během prvních pěti dnů se na nové síti zaregistrovalo 100 milionů lidí a vypadalo to na vytvoření masivní a stabilní mega základny. Momentálně to ale vypadá na podobný scénář jako u kdysi extrémně populárního Clubhouse, po kterém momentálně snad neštěkne ani pes. Více než polovina lidí už totiž přestala aplikaci Threads používat. A společnost Meta řeší, co s tím.

Specifické je v této situaci to, že uživatelem Threads se může velmi snadno stát kdokoli, kdo má Instagram účet. Pro zrušení Threads účtu by současně bylo potřeba zrušit Instagram účet. Je tedy logické, že účtů na nové síti rychle přibylo, ale po opadnutí zájmu o ni vzniklo hodně „mrtvých duší“. Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg údajně na firemní poradě uvedl, že více než polovina ze 100 milionů uživatelů, kteří si aplikaci Threads zaregistrovali, ji již nepoužívá.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app

Míra udržení uživatelů v aplikaci Threads je podle něj prý ale lepší, než vedení společnosti očekávalo. Zuckerberg, který označil pokles využívání služby Threads za „normální“, také řekl: „Samozřejmě, pokud se vám zaregistruje více než 100 milionů lidí, v ideálním případě by bylo úžasné, kdyby všichni nebo dokonce polovina z nich zůstala. To se nám zatím nepodařilo.“ Uvedl také, že s tím, jak budou do platformy přidávány další funkce, bude míra udržení uživatelů stoupat. Mezi tyto chystané funkce patří funkce vyhledávání a desktopová verze Threads.

Produktový ředitel Chris Cox pak řekl, že platforma potřebuje více „háčků“, které by motivovaly ty, kdo přestali aplikaci Threads používat, aby se k ní vrátili. Cox uvedl, že by mohlo pomoci „zajistit, aby lidé, kteří jsou v aplikaci Instagram, viděli důležitá vlákna“. Platforma na vylepšeních postupně pracuje. Poslední nové funkce přibyly před pár dny.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký tipujete osud pro Threads?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)