Bude Instagram bez lajků? V testovací verzi se již nezobrazují

instagram nezobrazuje cizí lajky

Přijde vám Instagram bez lajků jako nesmysl? Již brzy se to může stát realitou. Instagram v nedávné době začal v několika zemích testovat nový vzhled feedu, který u příspěvků nezobrazuje lajky. Aktuálně je tato verze testována v Austrálii, Japonsku, Brazílii, Irsku a na Novém Zélandu. Důvodem pro toto rozhodnutí je změna politiky vedení této sociální sítě, která se snaží bojovat proti kybernetické šikaně a zabránit psychickým problémům mladistvých.

Proč Instagram blokuje a nezobrazuje lajky?

Instagram v průběhu července ohlásil novinku v podobě schvalování komentářů. Cílem tohoto schvalování bylo zamezit nevhodným komentářům a obtěžování jednotlivých uživatelů. Nyní jde ještě dál. Ve výše zmíněných zemích se v aplikaci Instagram nezobrazují lajky nikomu, kromě majitele účtu. V nové verzi aplikace byste tak mohli i nadále sledovat, jak moc je váš příspěvek populární, ale neviděli by to ostatní uživatelé. Stejně jako vy byste nevěděli, kolik lajků mají lidé, které sledujete vy. Namísto konkrétního čísla by se objevilo jméno jednoho uživatele “a další”. I nadále byste tak věděli, že má příspěvek více než jeden lajk, nemohli byste se ale podívat kolik a od koho.

Instagram se tak chce vyhnout situaci, kdy by byl některý z uživatelů (převážně děti a mladiství) ponižován a zesměšňován jen kvůli nízkému počtu lajků. Dalším důvodem je cíl vytvořit z Instagramu přátelštější prostředí, které slouží pro sdílení fotek s přáteli, nikoliv pro soutěžení o to, kdo má víc označení „to se mi líbí“. Tato změna je opravdu radikální, jelikož princip Instagramu se skutečně smrkl na to, kdo má kolik lajků a followers. Verze, kdy Instagram u příspěvků nezobrazuje lajky, je tak jistě zajímavým preventivním opatřením. Záleží ovšem na tom, jak moc tento krok ohrozí integritu celé sociální sítě.

Instagram
Instagram

Zda se Instagram bez lajků skutečně chytí a objeví globálně ve všech aplikacích, prozatím zůstává otázkou. Sociální síť se této problematice věnuje již minimálně od května, kdy začalo první testování na zařízeních v Kanadě, v tomto týdnu se přidala Austrálie a následně další zmíněné státy. Vše tak nasvědčuje tomu, že je varianta bez lajků skutečně reálná.

Dokážete si Instagram bez lajků představit?

Zdroj: Techcrunch

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (5)