TOPlist

Tip: Jak na Instagram přidat foto či video z PC?

jak přidat foto video Instagram PC desktop

Mobilní aplikace Instagram se z původního zábavného nástroje na úpravu fotek pomocí filtrů vypracovala v průběhu let až na jednu z největší sociálních sítí na světě. Velký podíl na tom má nejen prodej této platformy pod křídla Facebooku, ale také postupné přidávání funkcí a zavádění novinek. I přes různé překotné změny byl ale Instagram velmi dlouho udržován v režimu, kdy na něj lze obsah (oficiálně) publikovat pouze z mobilu či tabletu skrze aplikaci. Změnilo se to až koncem roku 2021, kdy bylo konečně zpřístupněno i vytváření příspěvků v prohlížeči na PC.

Jak na Instagram publikovat obsah z PC?

Webová stránka Instagramu sice již dříve umožňovala přihlášení k účtu, nicméně sloužila za standardních okolností pouze k prohlížení, komentování, psaní zpráv či nastavování profilu. Provozovatelé dál ponechávali možnost přidání fotky či videa pouze mobilním zařízením. To má samozřejmě určitá obchodní opodstatnění, nicméně pro koncové uživatele to nebyla úplně komfortní situace.

Instagram
Instagram

Pohodlnější psaní delších textů a přidání obsahu po grafické úpravě v počítači jsou dvě největší lákadla publikování na Instagram přímo z PC. Ťukat několik odstavců textu na displeji nebo si komplikovaně přeposílat upravenou fotku z PC do mobilu bylo překážkou nejen pro správce stále častějších firemních účtů, ale i pro obyčejné uživatele. Je proto dobře, že provozovatelé nakonec cukli a příspěvky povolili přidávat z počítače.

Je to snadné…

Díky zavedení publikačního prostředí, které je velmi podobné tomu v mobilech a tabletech, je přidání příspěvku na Instagram z desktopového prohlížeče pro uživatele této sítě úplná hračka. Stačí přejít na webovou stránku Instagramu a přihlásit se do účtu. V prostředí je pak k dispozici levé menu, ve kterém najdete také tlačítko „Vytvořit“. Po klepnutí na něj je možné vybrat požadovaný soubor (nebo více souborů) z počítače.

K dispozici jsou poté mimo jiné i ořez, paleta filtrů a další grafické úpravy. Nechybí samozřejmě pole pro zadání textu a označování jiných účtů. V tuto chvíli nicméně stále není možné publikovat rovnou i na další sítě a jinou alternativu budou muset hledat i fanoušci „storíček“.

Kolik publikujete na Instagram příspěvků za týden?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Barbora Koďousková
Spoluautor článku - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)