TOPlist

Instagram nám nabídl dlouho očekávanou funkci. Taky ji máte?

Instagram publikování web PC test ČR

Jestli populární sociální síti Instagram po stránce základního fungování něco dlouhé roky citelně chybělo, bylo to publikování příspěvků přes web na PC. Přece jen nachystat si občas fotku nebo video pohodlněji v počítači a rovnou je z něj publikovat (bez nějaký dalších kliček) je fajn možnost. Mluví se o ní už nějakou dobu a před několika měsíci se také objevily první náznaky včetně snímků obrazovek. Možná už jste to štěstí měli před nějakou dobou, nicméně mně se tato funkce na webu spustila před několika hodinami. Tak vám přináším několik náhledů v českém jazyce a prvních zkušeností.

Ikonka pro přidávání příspěvku (čtvereček se znaménkem plus, jako v mobilní aplikaci) má místo vpravo nahoře vedle ostatních tlačítek. Editor hned vybízí k nahrání obsahu přes dialogové okno a v první fázi nabízí ořezání s různými poměry stran, přiblížení a případně i nahrání více souborů do jednoho příspěvku. Bohužel ale chybí například možnost pro pootočení fotek.

V dalším kroku je k dispozici dvanáct základních filtrů a k nim šest posuvníků pro úpravy. I tady je tedy rozhraní oproti mobilní aplikaci trochu osekané. Platí to i o finální třetí fázi, kde je sice možné označovat jiné uživatele na fotce i v popisku, ale bohužel zde není například možnost rovnou publikovat příspěvek i na další sítě.

Instagram
Instagram

Už máte publikování na Instagram přes web/PC také funkční?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)