TOPlist

Instagram zavede schvalování komentářů. Chce se vyhnout šikaně

instagram schvalovani komentaru

Interakce mezi uživatelem a jeho sledujícími je nezbytnou součástí sociální sítě Instagram. Uživatelé si prostřednictvím lajků a komentářů vzájemně dávají najevo, své názory a postoje. Kromě pozitivních ohlasů je zde ovšem také spousta těch negativních, které se mohou v řadě případů pohybovat až na hranici šikany. V souvislosti s tím Instagram nyní přichází s novinkou, upozorněními na nevhodné reakce a následné schvalování komentářů.

Nevhodný komentář už na Instagramu neprojde

Novinka spojená se snahou o omezení urážejících a zesměšňujících komentářů se skládá ze dvou zvláštních funkcí. První z nich spoléhá zejména na psychiku autora textu. Jakmile uživatel odešle komentář, který je za pomoci AI vyhodnocen jako urážející, zobrazí Instagram hlášku o tom, zda skutečně chce, aby byl nevhodný komentář odeslán. Jak moc se komentátora výtka dotkne záleží samozřejmě jen na něm a jeho svědomí. Pokud by se situace opakovala, je Instagram připraven zasáhnout, pomocí nové možnosti schvalování komentářů.

Schvalování urážlivých komentářů na Instagramu, jako boj proti šikaně

Sociální síť Instagram se v posledních několika měsících, zejména v USA, potýkala s celou řadu stížností týkajících se šikany a nevhodného chování uživatelů v rámci reakcí na příspěvky. Jako odpověď nyní Instagram přináší řešení, schvalování komentářů, které je uživatelům dostupné od chvíle smazání prvního komentáře dané osoby. Pokud majitel účtu shledá, že je v reakcích na své příspěvky zesměšňován, případně, jinak nevhodně komentován a komentář smaže, může si ve všech následujících reakcích od „útočící“ osoby sám rozhodnout, zda komentář schválí, či nikoliv. Pokud se rozhodne jej neschválit, může si vybrat z několika dalších postupů. Buď komentář vidí jen jeho autor a majitel účtu, nebo komentář uvidí pouze jeho autor. V posledním případě pak může přistoupit k tomu, aby autor komentáře neviděl, kdy je autor příspěvku online, ani zda zobrazil jeho zprávy.

Tato kontrola nad komentáři se dá kdykoliv zrušit, pak vše probíhá, jako v běžném režimu. Oficiální zpráva udává, že Instagram novou funkci schvalování komentářů přidá v průběhu několika následujících týdnů. Zda skutečně zamezí nevhodnému chování si tak již brzy budeme moci ověřit v praxi.

Instagram
Instagram

Oceňujete možnost kontroly nad komentáři?

Zdroj: Instagram

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)