Indický úředník nechal kvůli utopenému mobilu vypustit přehradu

Indie hledání utopeného mobilu vypuštěná přehrada

Co všechno byste udělali pro nalezení svého ztraceného telefonu? Mnozí teď asi v duchu odpoví “první i poslední”, ale nejspíš by to nebyla až taková šílenost, kterou provedl jeden Ind. Když si potravinový inspektor Rajesh Vishwas pořizoval selfie u přehrady v oblasti Kherkatta Pearlkot, spadl mu přístroj do vody. Hodně mrzuté. Zatímco drtivá většina lidí by ale asi mobil oplakala a jeho hledání vzdala, tento úředník se pustil do něčeho málo pochopitelného. Nechat přehradu vypustit. Trvalo to tři dny a mimořádně vyteklo celkem 21 milionů litrů vody.

“Poté, co ztratil telefon, vyprázdnil celou přehradu, aby ho našel. V této oblasti je mnoho farmářů a ačkoli telefon a jeho data jsou důležité, způsobit ztrátu vody pro veřejnost je nepřijatelné,” reagoval na případ jeden z členů indické vlády. Hodně sebevědomý a drzý úředník bude nyní čelit vyšetřování.

Ironickou tečkou celé kauzy je, že telefon sice byl nalezen, ale v nepoužitelném poničeném stavu. Prý šlo o Samsung v hodnotě cca 27 tisíc Kč, což by mohl být vlajkový mobil řady Galaxy S s vodotěsností, ale nejspíš došlo i k nějakému mechanickému poškození.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak byste potrestali takovou drzost a plýtvání?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)