TOPlist

Dejte sbohem plýtvání elektřinou! Chytrá zásuvka IKEA INSPELNING se blíží a pomůže vám ušetřit

IKEA INSPELNING
  • IKEA to myslí s ochranou životního prostředí vážně a nově chce bojovat proti plýtvání elektřinou
  • Připravovaná chytrá zásuvka Inspelning bude umět měřit spotřebu elektřiny
  • V aplikaci pak můžete sledovat grafy a dokonce i ceny energií

Nedávno jsme psali o novince v řadě produktů chytré domácnosti od IKEA, která pomůže s úsporou peněz za energie. Přestože by oficiální uvedení mělo být až v říjnu, objevila se už nyní v aplikace IKEA Smart.

Funkce Energy Insights, která bude sloužit pro monitoring spotřeby, je prozatím dostupná pouze v pilotní fázi ve Švédsku. Umožňuje uživatelům sledovat spotřebu energie v reálném čase prostřednictvím grafů v mobilní aplikaci. Energy Insights zobrazí také aktuální spotové ceny elektřiny a porovná spotřebu s ostatními domácnostmi.

Pokud zvažujete nákup chytré zásuvky z IKEA, můžete sáhnout i po produktu Tretakt. Ale pozor, ta neměří spotřebu a podle všeho se to ani nenaučí!

Pro plnou funkcionalitu bude třeba zásuvku připojit k hubu Dirigera. Přestože IKEA slíbila, že do tohoto hubu dodá podporu protokolu Matter, zůstalo zatím jen u slibů. Stejně tak novinka tento protokol nejspíš podporovat nebude. Alespoň, že jsme se dočkali jiné slíbené funkce, a to ovládání odkudkoliv.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Jak měříte doma spotřebu elektřiny?

Zdroj: NotebookCheck, IKEA

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)