IKEA boduje. Nový smart rozbočovač DIRIGERA umí super kousky

IKEA Matter rozbočovač DIRIGERA

Nábytkářský gigant IKEA zmodernizoval srdce svého smart home ekosystému. Dosluhující komunikační bránu TRÅDFRI v nabídce oficiálně nahrazuje rozbočovač DIRIGERA. Ten má také v popisu práce spojení chytrých prvků s mobilní aplikací IKEA Home smart, nicméně nabídne i několik nových funkcí a možností. V prvé řadě bude nová brána kompatibilní se všemi smart prvky a nikoli jen světly jako doposud.

Zvýší se rovněž maximální počet připojených zařízení a významnou novinkou bude časem také zavedení čerstvě “odklepnutého” univerzálního standardu Matter. Ten plynule nahradí stávající Zigbee. Je dobrou zprávou, že IKEA jde v tomto nastolovaném trendu vzorným příkladem. Ani starší zařízení ale o spojení nepřijdou, neboť má být zaručena zpětná kompatibilita.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Zařízení bude opět vyžadovat kabelové připojení k routeru. Nový rozbočovač DIRIGERA bude o dost dražší než předchůdce. Zatímco model TRÅDFRI běžně stál 799 Kč, zaváděná novinka vyjde na 1 690 Kč.

Současně se zahájením prodeje rozbočovače DIRIGERA vydala IKEA také novou verzi své zmíněné smart home aplikace. I když se v ní objeví řada nových zařízení, měla by se snadněji ovládat.

Které smart prvky z IKEA už máte vyzkoušené?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)