TOPlist

IKEA představila v Evropě chytrou zásuvku TRETAKT. Nestojí ani dvě stovky!

ikea zasuvka smart home
  • IKEA představila v Evropě novou chytrou zásuvku TRETAKT
  • Spárujete ji s bránou DIRIGERA, můžete ji ovládat několika způsoby
  • Cena je navíc nastavena velmi rozumně, zásuvka nestojí ani dvě stovky

IKEA zalistovala na svém e-shopu novou chytrou zásuvku s názvem TRETAKT a to hned v několika zemích EU včetně Česka. Novinka umožňuje proměnit běžné domácí spotřebiče v chytré a ovládat je na dálku, propojíte ji pochopitelně pomocí chytré brány DIRIGERA. Cena je navíc nastavena velmi rozumně.

Chytrou zásuvku TRETAKT nyní můžete zakoupit online v Nizozemsku, Francii, Španělsku a Švédsku už od 6,99 eur (asi 175 korun). Na českém e-shopu už byla dle Googlu zalistována, ale po klepnutí na odkaz se dostanete pouze na stránku s produkty. Výrobce ji má tedy s nejvyšší pravděpodobností předpřipravenou a nyní jen čeká na oficiální datum, nad kterým však visí otazník. V nabídce je i sada s dálkovým ovladačem RODRET za cenu od 12,99 eur (přibližně 330 korun).

TRETAKT umožňuje ovládat připojená zařízení na dálku pomocí chytrého telefonu, tabletu (skrz aplikaci IKEA Home) či hlasového asistenta. Aplikace umožňuje například zkontrolovat stav spotřebičů, nastavit časovače a ovládat je na dálku, chytré zásuvky jsou navíc ideální například pro tvorbu automatizací. Brána DIRIGERA umožňuje připojení až 10 zásuvek TRETAKT, což už je solidní hodnota i pro větší domácnosti.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Jaké máte zkušenosti s chytrými produkty IKEA?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)