TOPlist

IFA 2015: Co můžeme očekávat a co raději ne?

ifa_miss_ifa

Berlínský veletrh IFA je každoročně velkým svátkem všech nadšenců do technologií. V Evropě se totiž jedná o největší veletrh svého druhu a právě spotřební elektronika zahrnuje i náš obor. O tom, co by mělo být na letošním ročníku představeno, jsme toho už napsali mraky. Pojďme si to tedy shrnout do jednoho balíčku a mrknout na to, co nás za pár dní čeká.

IFA Messe2

Co je IFA?

IFA, původně celým názvem Internationale Funkausstellung Berlin, je veletrh s velmi dlouhou tradicí. Koná se pravidelně již od roku 1924, a přestože se původně zaměřoval pouze na rozhlasová zařízení (což také vyplývá z překladu názvu – Mezinárodní Berlínská Radio Výstava), dnes jsou jeho výstavní plochy plné různorodé techniky.

Letos mu připadl termín 4. – 9. září, a kromě samotného veletrhu spotřební elektroniky jej provází také doprovodný program, jako „Startup Days – IFA TechWatch“ a „Vision meet industry – IFA+ Summit“.

 

IFA Messe

Co byste čekat neměli?

Odpověď je jednoduchá. Rozhodně nečekejte nic, co již bylo představeno. Velmi často se mluvilo například o představení Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ právě na veletrhu. Také tam podle některých zdrojů mělo dojít k představení nových modelů Motoroly a OnePlus. Nic z toho tam však letos nenajdeme. Všechna tato zařízení a mnohá další již představena byla. Neznamená to, že na veletrhu nebudou vůbec k vidění, ale rozhodně okolo nich nebude žádný velký humbuk. Veškerá soustředěnost bude cílit na vše, co dosud nespatřilo světlo světa.

 

Sony vyloží karty

O tom, že Sony ukáže své nové modely modely, není pochyb. Dva dny před veletrhem totiž bude mít tiskovku, na které budou modely Xperia Z5, Xperia Z5 (Plus/Ultra/Premium) a Xperia Z5 Compact představeny. Sony je tak určitě bude chtít ukázat i širší veřejnosti, takže na veletrhu s nimi můžeme počítat.

Zatímco se dříve mluvilo o tom, že Sony změní design „pětkové řady“, nyní se zdá, že stávající design Omnibalance bude zachován i pro další generace. Uvidíme tedy, s čím Sony na veletrh dovalí.

 

Xperia-Z5-Leak_2 IFA

 

LG chce bojovat proti Galaxy Note 5

V nedávné době se také poměrně hodně spekulovalo o LG G4 Pro. Přes všechny povídačky se ale zdá, že zařízení, které LG představí na veletrhu IFA, bude LG G Pro 3. Fakt, že LG pracuje na novém super-prémiovém zařízení, není žádné překvapení. Od LG G Pro 3 se ale očekává silná konkurence proti Samosungu a jeho Galaxy Note 5.

Sang-Beom Han (CEO LG Display’s) přinese do Berlína svou keynote, na které se chystá mluvit o displejích 4k a zakřivených displejích, čekáme však i nějaké informace o transparentních displejích a dalších zobrazovacích novinkách.

IFA LG_G_device

 

Samsung by mohl ohnout hrany tabletu

Samsung nedávno představil své dva nejnovější modely – Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+. Očekávalo se, že k jejich představení dojde právě na veletrhu IFA, ale představeny byly již dříve. S čím chce tedy Samsung vyrukovat na veletrhu, aby nebyl upozaděn?

Před představením těchto dvou modelů uvolnilo filipínské zastoupení Samsungu obrázek tří zařízení. Dvě z nich již byla přestavena, třetí zatím ne. To podle obrázku vypadá na 8″ tablet se zakřiveným displejem, stejně jako v případě Galaxy S6 Edge+. Bude se jmenovat Galaxy Edge Tablet? Nebo snad Galaxy Note Edge Pro? To sice ještě nevíme, v každém případě ale bude na co se těšit.

IFA Smasung_teaser

 

Půjde do toho Motorola na MAXX?

Ke konci července se na Twitteru @evleaks objevila zpráva „Moto X Play“, „Droid MAXX II,“ „Moto Surround“. Vzhledem k tomu, že modely Moto X Play a Moto Surround již byly představeny, chybí nám už jen poslední kousek, tedy Droid MAXX II.

Rozhodně to ale nemůžeme považovat za jisté, protože předchozí verze modelu „Droid“ byly určené pouze pro amerického operátora Verizon. Pokud by tradice měla zůstat zachována, představení v Berlíně by asi nedávalo moc velký smysl.

 

Huawei nás ničím nezMate

Huawei má v plánu na veletrhu IFA oznámit svůj nový Huawei Mate S. Měl by mít citlivý displej, podobně jako Apple Watch. Jeho slogan „The Power of Touch“ tomu také nasvědčuje.

IFA Huawei

Mimo to se také povídá o novém phabletu od značky Huawei, který by se mohl jmenovat Huawei Mate 8. Existují ale také zvěsti o Huawei Mate 7S. Nejsme si však jisti, zda se jedná o jedno zařízení s dvěma možnými názvy, nebo jde o dva různé přístroje.

 

Půjde Oculus Rift mezi uživatele?

V minulosti jste se již mohli dočíst, že společnost Samsung tlačí na Oculus, aby svůj nástroj virtuální reality vydal pro veřejnost co možná nejdříve. A jaká jiná příležitost je tomu blíže, než právě veletrh IFA? Již nyní víme, že Samsung bude muset mít nějaké eso v rukávu i pro obor virtuální reality, když svůj Galaxy Note  5 již vydal.

IFA Oculus_rift

 

HTC Vive je v pořadí

Virtuální realita od HTC se očekává na konci letošního roku. Pomalu tedy nastává čas, kdy by HTC mohlo ukázat finální produkční verzi. Zatímco předprodukční verzi jsme již vidět mohli, ta finální zatím k vidění nikde nebyla. Jediné, co zatím víme, že bude nejspíš hodně drahá. Na druhou stranu ale také budou ze všech brýlí pro virtuální realitu těmi nejvýkonnějšími a nejúžasnějšími.

 

IFA - HTC Vive

 

Moto 360 podruhé

Po nedávném úniku, který nám potvrdil, že nástupce Moto 360 se dočká dvou velikostí, se zdá být představení téměř jisté. Motorola tedy letos změní své praktiky a představí hned dva model hodinek, tedy Moto 360S a Moto 360L. Písmenka v přídomku pak značí jejich velikost, podobně jako je tomu u vašeho trička.

IFA - moto 360 v2

 

Sony a čtvrté SmartWatch

Sony představilo SmartWatch 2 na IFA 2013, SmartWatch 3 na IFA 2014, proč by zde tedy nepředstavilo SmartWatch 4? Nikde však o nových hodinkách z dílen Sony neunikla jediná informace. To může znamenat jen tři možnosti. Buď, že nová generace neexistuje a zatím ani nebude představena, že se Sony podařilo udržet informace neobvykle dobře a nebo že to prostě nikoho nezajímá. Která z variant je pravdou, se ukáže až na samotném veletrhu.

IFA - nové hodinky Sony?

Android TV a jejich výrobci Philips, Sony a další

Android TV byl jedním z nejdůležitějších bodů na IFA Innovations Media Briefing, který se konal 8. a 9. července. Sony již potvrdilo, že přiveze první televizory Bravia vybavené Android TV.

IFA televize_philips

George Wilde, mluvčí divize Philips TV, také potvrdil, že realizace televizorů s Android TV je teď na prvním místě, a na veletrhu IFA na ně bude Philips klást velký důraz. Kromě toho také Philips uvádí, že Android TV jde ruku v ruce s novým hardwarem, takže první televize s OS Android TV pojedou na aktuálním výkonném hardwaru.

Nakonec své nové televizory ukáží i výrobci LG a Samsung. Ti nás ale v tomto případě příliš nezajímají, protože o jejich chod se starají proprietální operační systémy WebOS a Tizen.

 

Myslíte si, že můžeme očekávat ještě nějaká další zajímavá zařízení?

Zdroj: AndroidPit

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)