Ideální mobil: ze skla, kovu, nebo plastu? (víkendová hlasovačka)

vikendova hlasovacka material konstrukce

Důležitými faktory při výběru mobilního telefonu jsou pochopitelně otázky, jak dobře se drží v dlani a jak zařízení působí navenek. Asi nikdo, kdo je ochoten dát za přístroj přes patnáct tisíc korun, by nesnesl, kdyby působil příliš laciným dojmem. Jaké materiály preferují naši čtenáři? Na to najdeme odpověď v rámci tohoto kola cyklu „Víkendová hlasovačka a diskuze.“

Ještě před několika lety přitom bylo poměrně těžké najít „vlajkovou loď“ vyrobenou z jiných než plastových materiálů. Tu a tam se sice objevovaly kovové či skleněné prvky, nicméně plast v té době ovládal svět mobilních telefonů. Z objektivního hlediska je nutné uznat, že plast má své nesporné výhody: pro výrobce je levný a snadno zpracovatelný, pro zákazníka je lehký, relativně odolný a nestudí při držení v ruce.

Legendární vlajková loď Nokia 7110 byla z plastů Legendární vlajková loď Nokia 7110 byla z plastů

Ze druhé strany je ale nutné uznat, že plastový telefon, byť sebelépe provedený, prostě nedokáže působit dostatečně „prémiovým dojmem.“ To je také důvod, proč mnozí velcí výrobci začali u svých modelů nejvyšší řady používat sklo a hliník.

Hodně netradičně pojala tuto disciplínu Motorola, která svůj model Moto X nabízela i ve dřevěné variantě. Některé mobily, zejména z luxusnějších sfér, mají na těle kůži, případně drahé kovy.

Podíváme-li se na aktuální špičkové kousky, mezi které patří Samsung Galaxy S7/Edge, LG G5, Nexus 6P, Huawei P9 či Motorola Moto X Pure Edition, jedná se nesporně o atraktivní chytré telefony. Nicméně při pohledu na ně vyvstává otázka: který z dnes používaných materiálů je pro zákazníky nejzajímavější?

Sklo, kov, plast, nebo něco jiného?

Pro účely ankety teď zkuste zapomenout na značky výrobců, velikosti displejů a počty jader procesoru a zaměřte se na jediný faktor: materiál, který bude na vašem „ideálním mobilu“ dominovat. Dáváte přednost plastům, kovu, sklu, nebo něčemu úplně jinému?
[gravityform id=“57″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o důvodech své volby – tedy především o tom, proč jste si vybrali právě tu či onu možnost, a jaké má výhody proti zbývajícím variantám. Budeme rádi, když přidáte i své zkušenosti s dosavadními telefony a podělíte se o to, jaké klady a zápory vidíte u plastového, skleněného či kovového těla. Můžete se také zamyslet nad tím, jakým směrem půjde vývoj dál a jaké materiály očekáváte v blízké i vzdálenější budoucnosti.

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, kde nosíte telefon. Ačkoli podle některých zdrojů způsobuje nošení mobilu v přední kapse neplodnost, 63 % našich čtenářů nosí telefon právě zde. Doufejme tedy, že uvedený výzkum není 100% pravdivý a platný a naše čtenářská obec nevymře po přeslici ;).

S velkým odstupem pak následovaly další možnosti: 11 % respondentů nosí mobil v náprsní kapse košile či bundy, 9 % odděleně od těla (v kabelce, tašce, batohu), 6 % v zadní kapse kalhot a dalších 6 % hlasujících v pouzdře na pásku.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Zajímavostí je 0 % hlasů pro nošení telefonu na krku – možná i proto postupně vymizela z chytrých telefonů očka, kterými šlo protáhnout šňůrku.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)