Způsobují mobilní telefony u mužů neplodnost?

root telefon

Mobilní telefony nosíme neustále s sebou a často si bez nich ani nedokážeme představit určité situace. Nová studie prokázala, že nošení telefonu v kapse u kalhot u mužů výrazně snižuje plodnost. Pokud vám je více než 40 let, asi vás neplodnost trápit nebude, ale telefony se k lidem dostávají v čím dál tím nižším věku, proto by měli hlavně mladí uživatelé zbystřit.

Telefony představují větší nebezpečí, než si myslíte

Experti na (ne)plodnost tvrdí, že i hodina denně, kdy se zapnutý telefon nachází v blízkosti vašich nejcennějších partií, může snížit vaši plodnost až na takovou úroveň, že pro vás bude početí velice obtížné. Řečí čísel jsou muži, již pravidelně nosí telefon v kapse, postiženi neplodností ve 47 % případů, zatímco z celé populace je neplodných jen 11 % mužů. Rada, jak se tomuto problému vyhnout nebo riziko alespoň snížit, je nosit telefon v kapse vzdálené minimálně 1 stopu (30 cm) od rozkroku, tedy ideálně v kapse od saka, pokud takovou možnost máte. Poté se šance na početí výrazně zvýší, studie v tomto případě přesná čísla neuvádí.

telefony pro ženy vánoce

Záření usmaží vaše pohlavní buňky

Za příčinu celého problému jsou považovány elektromagnetické vlny, jež telefon vysílá, které ohřívají vaše spermie a ty se následně stávají nečinnými. To je také důvod, proč jsou uchovávány mimo vaše tělo ve varlatech. Jejich funkčnost degraduje zhruba při dosažení teploty lidského těla.

LTE BTS

Neplodných můžu neustále přibývá

Neplodnost nepůsobí jen nošení telefonu v kapse, ale stačí, když je nablízku vašim partiím. Rozhodně byste se měli vyhnout nabíjení telefonu na nočním stolku, když spíte. I to může snížit aktivitu vašich pohlavních buněk. Špatnou zprávou pro lidstvo je, že se neplodnost rozšiřuje a například v západním světě se vyskytuje 40 % mužů, pro něž se početí stává skoro nereálným.

zablokovat_telefon_72_hodin_ico

Přehodnoťte své šance

Ze studie vyplývá, že by se muži plánující rodinu měli zamyslet, zda musí mít telefon neustále při ruce a jestli jeho umístění neovlivní jejich budoucnost více, než by oni sami chtěli, nebo by bylo lepší ho odložit na hůře dosažitelné, ale bezpečnější místo. Zatím nebyla vyvrácena možnost, že by byly telefony příčinou neplodnosti i u žen, ale ty je většinou nosí v kabelkách a ne v kapsách, proto u nich tak velké riziko nehrozí.

Samozřejmě se vybízí i otázka, zda můžeme danému průzkumu věřit. Tak i tak se hodí alespoň zamyšlení.

Nosíte telefon v kapse a změníte jeho umístění?

Zdroj: Telegraph.co.uk.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)