TOPlist

HyperOS dorazil na Silvestra do dalšího Xiaomi! Komu přišel?

Xiaomi 13T Pro
  • Uvolňování Xiaomi HyperOS rychle pokračuje, výrobce nezahálí ani na Silvestra
  • V předchozích dnech obdržely update modely POCO F5, Xiaomi 12T, Xiaomi 13 a Xiaomi 13T
  • Pro další Xiaomi je HyperOS první systémovou aktualizací od startu prodeje

V roce 2023 se společnost Xiaomi rozloučila s uživatelským rozhraním MIUI, které se v telefonech nacházelo dlouhé roky. Místo něj Xiaomi představilo HyperOS, jehož první generace je postavena na operačním systému Android 14. Tato kombinace funguje výborně!

Nečekejte revoluci, pořád se díváte na Android, který nabízí veškeré aplikace Google a samozřejmě nechybí Obchod Play. Porovnání s MIUI 14 jsme se podrobně věnovali v jednom z článků, pokud update zatím zvažujete, můžete nejprve mrknout na obsáhlé porovnání a potom se rozhodnout, jestli budete aktualizovat.

Odkládání aktualizace ale za mě nedává moc smysl, nové rozhraní je zkrátka lepší a dříve nebo později jej stejně do telefonu nainstalujete, v opačném případě byste přišli o všechny následující bezpečnostní aktualizace. Xiaomi 13T Pro má od výrobce přislíbeno celkem 5 let bezpečnostních záplat a zatím z této dlouhé doby uplynulo jen pár měsíců.

Xiaomi 13T Pro výborně fungovalo už před aktualizaci, po ní je to ještě lepší. Upravena byla nabídka nastavení, výrazně vylepšená je zamykací obrazovka, která je mnohem atraktivnější a nebudu lhát, rychle jsem si ji zamiloval. Spousta změn je navíc ukrytých uvnitř, kromě nového rozhraní aktualizace přinesla Android 14, který je sám o sobě opět příjemným krokem kupředu.

Xiaomi původně oznámilo, že aktualizace začnou až během prvního čtvrtletí letošního roku, nakonec ale dorazila do řady telefonů a pokud bude výrobce v nastaveném tempu pokračovat, HyperOS brzy ovládne portfolio Xiaomi. Aktuálně se nejvíce těším na update pro Xiaomi Pad 6, snad nebude čekání dlouhé…

Už jste do svého Xiaomi nainstalovali HyperOS?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)