Huawei Y9a oficiálně: kvalitní displej, čtyři fotoaparáty i slušná cena

huawei nový telefon

Minulý měsíc jsme mohli vidět spoustu reklamních upoutávek na tento telefon. Nyní Huawei oficiálně odhaluje model Y9a, který byl zejména v zahraničí poměrně dosti očekáván. Jedná se v podstatě o přeznačený model Enjoy 20 Plus. Nabídne kruhovitý zadní fotoaparát, displej bez výřezu a průstřelu a také poměrně slušnou výbavu. Pojďme se na něj tedy podívat.

Huawei Y9a oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,63″ LCD panel s rozlišením 2400 x 1080 pixelů. Výhodou je, že jej nenarušuje žádný výřez ani průstřel. Selfie kamerka s rozlišením 16 megagapixelů se totiž nachází ve vysouvacím mechanismu. Pod kapotou tiká čipset MediaTek G80 Helio, kterému sekunduje 6 nebo 8 GB RAM. Úložiště je pak 128 GB a lze jej rozšířit skrz microSD kartu.

Samozřejmě nemůžeme počítat s Google službami. Systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1 a veškeré aplikace a hry si budete moci stáhnout na Huawei AppGallery. Na zadní straně nalezneme čtyři fotoaparáty. Hlavní má rozlišení 64 megapixelů, ultraširokoúhlá 8 megapixelů. Dále jsou zde dvě 2 megapixelové kamerky – jedna makro a druhá hloubková. Nechybí ani EIS Video.

O výdrž baterie se postará 4 300 mAh baterie s podporou 22,5 W nabíjení. Je zajímavé, že v Africe, Asii a některých dalších zemích dostane telefon 4 200 mAh baterii, za to však se 40 W nabíjením. K dispozici bude ve stříbrné, růžové a černé variantě. Základní varianta vyjde na 239 dolarů, tedy asi 5 400 korun bez daně.

Koupili byste si Huawei telefon bez Google služeb?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)