To je fičák. Podívejte, jak rychlá může být v mobilu Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 test rychlost mobil Huawei Xiaomi 13 Pro

Sotva začali výrobci dávat do mobilních telefonů či tabletů přijímací a vysílací moduly pro technologii Wi-Fi 6 či Wi-Fi 6E, probíhá již ojedinělá implementace a testování nové generace Wi-Fi 7. Připojení v rámci tohoto standardu s technickým označením “IEEE 802.11be” bude o hodně rychlejší než u “IEEE 802.11ax”, tedy u zmíněných sítí šesté generace. Dokazují to nejen oficiální tabulky od Wi-Fi Alliance, ale nyní i test provedený společností Huawei.

Huawei Wi-Fi 7 test Xiaomi 13 Pro

Čínská firma, která má na svědomí i první Wi-Fi 7 router Huawei Wi-Fi 7 AP AirEngine 8771-X1T, testovala přenosovou rychlost mezi tímto zařízením a třemi vybranými telefony. Nejzajímavější výsledek se váže k modelu Xiaomi 13 Pro, u kterého díky modernější konektivitě vyskočila rychlost na 4,3 gigabitu za sekundu. Jde zhruba o dvojnásobek hodnoty, které dosáhne stejný telefon při připojení přes Wi-Fi 6.

Mezi hlavní výhody nové Wi-Fi 7 má patřit nejen mnohonásobná rychlost oproti starší generaci, ale také snížení latence. Měření prokázalo, že je skutečně reálné, aby se z hodnoty 10 ms dostala na mnohem příjemnější 4 ms.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou nejvyšší přenosovou rychlost jste kdy v mobilu naměřili?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)