Výjimka pro Huawei dneškem končí, vláda USA odsouhlasila její prodloužení

zákaz huawei výjimka

Zákaz, neboli ban pro Huawei, je téma, které již přes čtvrt roku hýbe celým technickým světem. Tyto problémy, souborně nazývané „kauza Huawei“, mohou vést až k úplnému zákazu kooperace mezi Huawei a americkými výrobci. Před třemi měsíci byla čínské společnosti udělena výjimka, která tuto spolupráci dočasně povoluje. Ta sice dnešním dnem končí, americká vláda však odhlasovala její prodloužení o dalších 90 dní.

Ban pro Huawei se opět oddaluje, prozatím o tři měsíce

Zmíněná dočasná licence má sloužit jako zmírnění tvrdého trestu, který čínské společnosti zakazuje veškeré obchodní styky s americkými firmami a výrobci. Tento „ban“ pro Huawei měl skončit dnešním dnem, vláda USA však před několika hodinami oznámila, že se lhůta dočasné licence prodlužuje o dalších 90 dní. Společnost Huawei by tak až do listopadu měla mít možnost obchodovat stejně jako předtím, než kauza Huawei vůbec započala. Času navíc tak čínský výrobce může využít nejen pro další práce na svém operačním systému, ale také pro nalezení dalších řešení. S jakým stanoviskem nakonec přijde se uvidí po dalším vypršení lhůty.

kauza huawei ban

Důvodem, proč je výjimka pro Huawei prodloužena je závislost některých, venkovských částí USA na síťovém vybavení právě od čínského giganta. Vláda si tak vlastně bere čas na to, aby se USA od Huawei a jejich produktů mohla úplně oprostit. Zda bude 90 dní stačit uvidíme, až uplyne navýšená lhůta. Aktuálně však platí to, že by „ban“ pro Huawei v listopadu měl dostat úplné platnosti a společnosti by měly být obchody s USA zakázány. Zákaz by se pak dle dnešních zpráv měl mimo Huawei vztahovat také na jeho 46 dceřiných společností.

Očekávali jste, že bude výjimka Huawei prodloužena?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)