Menu

Huawei vs. Samsung: O jaký patent se výrobci přou?

Zdá se, že Samsung vyměnil svého oblíbeného výrobce do dvojice ve sporech o patenty – místo Applu se teď o porušení patentů pře s čínským výrobcem Huawei. Nejedná se o jeden patent, nýbrž hned několik technologií.

Huawei vystrkuje růžky, žaloval Samsung za porušení patentů

Nebývá zvykem, aby specificky čínská firma žalovala další výrobce z porušení patentových licencí. Huawei má však problém se Samsungem, který teď čelí další žalobě – konkrétně se jedná o porušení patentů ohledně technologie 4G a prvků softwaru. Čínská společnost po té jihokorejské požaduje odškodnění za nelicencované používání 4G, stejně jako částí uživatelského prostředí použitých v Samsung smartphonech.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge

O které prvky šlo specificky zatím není známo, informace se ze soudních spisů dostanou na veřejnost co nevidět – jinak tomu nebylo ani při letitém sporu Samsungu a Applu, kde vzájemné přetahování trvalo několik let. Jihokorejská firma však v podobných lapáliích už umí chodit, proto bude zajímavé sledovat, jak celý spor dopadne.

Zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Craftmanek

25.5.2016 6:29

Tak jako když huawei drží nejvíc patentu na světš, tak jsem čekal kdy toto přijde …. :D

Hosan77

z aplikace
25.5.2016 7:19

Komedie huawei

nosac

z aplikace
25.5.2016 8:21

No, LTE vychází z technologie Huawei mobilní sítě ke koncovým zařízením, telefonům Samsung. Takže bez Huawei, Samsung nebude fachčiť na 4G. Vsjo jasno. :-)

Jirka2014

z aplikace
26.5.2016 9:04

Huawei neser sa s nima!

RSS (komentáře k článku)