Další rána? Huawei prý skřípnou ještě tvrdší restrikce ze strany USA

Huawei USA nové tvrdší restrikce 4G

Od roku 2019 je nejen svět mobilních telefonů poznamenaný restrikcemi namířenými ze strany USA na čínskou společnost Huawei. Výrobce mobilů, tabletů, nositelné elektroniky a rovněž kritizovaných síťových prvků se minimálně v rámci prvního jmenovaného segmentu do té doby drásal k nejvyšším příčkám. Po vyslovení bezpečnostních obav a omezení výrobních možností však tyto vysoké ambice vyšuměly. A z pohledu Huawei bude dost možná ještě hůř, protože se prý proti firmě chystají další americké restrikce.

Obchodní omezení se aktuálně rozhodně netýkají jen Google a jeho aplikací. Téměř čtyři roky již platí stav, že americké firmy jako Qualcomm, Intel či AMD mohou čínskému Huawei dodávat určité součástky či technologie pouze se speciálním povolením. Nesmí přitom jít například o věci spojené s 5G konektivitou, což se z pohledu mobilů kriticky týká procesorů. Teď chce prý jít americká vláda ještě dál.

Agentura Reuters přišla s odkazem na interní zdroje s informací, že USA hodlají omezit například také obchodování se součástkami potřebnými pro 4G připojení. To by byla pro Huawei další významná rána, pokud má stále ambice konkurovat na globálním trhu. Některé licence už údajně americké úřady ruší, jiné budou časem expirovat a možná nebudou prodlouženy.

Co říkáte na současné Huawei telefony?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)