Panika v Huawei? Kvůli omezení urychleně přiobjednalo čipy za 18 miliard

huawei-tsmc-urychlena-objednavka-cipu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že prodloužená obchodní restrikce pro Huawei ze strany USA bude navíc pravděpodobně rozšířena o zákaz spolupráce s taiwanskou společností TSMC vyrábějící čipy. Z toho důvodu, že továrna používá americké součástky a technologie, což si chtějí USA podmiňovat novými licencemi. Teď se zdá, že tato kritická událost čínského výrobce telefonů skutečně postihne. Jen chvíli po sobě se dnes objevily informace, že od Huawei v továrně na rychlo přistála obří objednávka na čipy v přepočtu za cca 18 miliard korun a že TSMC hodlá americké nařízení respektovat. Čínská firma tak pravděpodobně stihla objednat velmi důležitou várku čipů těsně před termínem. Továrna totiž může vyřídit poptávky, které byly potvrzeny před přijetím nařízení. Šlo tedy maximálně o hodiny.

Huawei ban 2021

Čínské firmě jde o čipy s 5nm a 7nm technologií, které by vlastními silami určitě nestihla pokrýt tak, aby mohla bez starostí vyrábět telefony. TSMC pro Huawei produkuje například špičkové procesorové jednotky Kirin 990, které jsou k nalezení v posledních vlajkových modelech. Ale třeba i čipsety Kirin 820, které jsou v levnějších 5G telefonech. Pro Huawei je každopádně tato výroba nesmírně důležitá a je otázkou, jak velký budoucí problém urychlená objednávka u TSMC pokryla. Do budoucna se asi můžeme těšit na další zajímavý vývoj celé této obchodní “války”.

Jak myslíte, že Huawei s celou situací vypořádá?

Zdroj: aauthority, hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)