Majitelé Huawei telefonů si brzy navýší výkon. Společnost zpřístupní speciální režim

huawei kirin 970 navysi vykon

Minulý týden se provalilo, že Huawei a Honor podvádí v benchmark testech. Pokud telefon poznal spuštění benchmarku, spustil se speciální režim s vysokým výkonem, který normálně uživatelům nebyl k dispozici. To se však změní s příchodem EMUI 9.0. Čínská společnost Huawei vydala oficiální prohlášení, kde mimo jiné slíbila, že navýší výkon telefonů.

Huawei navýší výkon telefonů. Uživatelům zpřístupní speciální Perfomance mode

Minulý týden redakce serveru Anandtech odhalila, že Huawei a Honor telefony mají podivné výsledky v benchmarcích. Po bližším prozkoumání se zjistilo, že v telefonech těchto společností se nachází speciální režim, který se zapíná pouze v době, kdy jsou benchmark testy aktivní. V tu dobu se čipset nechá běžet na maximální výkon a neřeší se zvýšená spotřeba nebo zahřívání. V normálním použití se však tento režim nikdy neaktivoval, tudíž telefony nikdy nedosáhly na daný výkon z benchmarků.

benchmark podvod huawei honor

Společnost řekla, že respektují právo spotřebitelů zvolit si, co mají se svým zařízením dělat. Huawei v prohlášení dále vysvětloval, že se používá umělá inteligence, která určí, jak má fungovat čipset a kolik výkonu má přidělit dané aplikaci. Následně částečně vyřešil i problém s tím, že v normálním použití se podobný režim nikdy nezapíná. Oznámil, že v nadcházející nadstavbě EMUI 9.0, která je založená na Android 9 Pie, se zpřístupní tento režim všem, nazývat se bude Perfomance mode.

Tato nová funkce se může hodit lidem, kteří plánují hrát náročnější 3D hry na svých Huawei a Honor telefonech. Nicméně čínská společnost je i přesto zařazena po bok Samsungu, HTC či OnePlus a dalších společností, které byly rovněž v minulosti chyceny při navyšování výkonu.

Těšíte se na navýšení výkonu Huawei/Honor telefonů?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)