Menu

Majitelé Huawei telefonů si brzy navýší výkon. Společnost zpřístupní speciální režim

Minulý týden se provalilo, že Huawei a Honor podvádí v benchmark testech. Pokud telefon poznal spuštění benchmarku, spustil se speciální režim s vysokým výkonem, který normálně uživatelům nebyl k dispozici. To se však změní s příchodem EMUI 9.0. Čínská společnost Huawei vydala oficiální prohlášení, kde mimo jiné slíbila, že navýší výkon telefonů.

Huawei navýší výkon telefonů. Uživatelům zpřístupní speciální Perfomance mode

Minulý týden redakce serveru Anandtech odhalila, že Huawei a Honor telefony mají podivné výsledky v benchmarcích. Po bližším prozkoumání se zjistilo, že v telefonech těchto společností se nachází speciální režim, který se zapíná pouze v době, kdy jsou benchmark testy aktivní. V tu dobu se čipset nechá běžet na maximální výkon a neřeší se zvýšená spotřeba nebo zahřívání. V normálním použití se však tento režim nikdy neaktivoval, tudíž telefony nikdy nedosáhly na daný výkon z benchmarků.

benchmark podvod huawei honor

Společnost řekla, že respektují právo spotřebitelů zvolit si, co mají se svým zařízením dělat. Huawei v prohlášení dále vysvětloval, že se používá umělá inteligence, která určí, jak má fungovat čipset a kolik výkonu má přidělit dané aplikaci. Následně částečně vyřešil i problém s tím, že v normálním použití se podobný režim nikdy nezapíná. Oznámil, že v nadcházející nadstavbě EMUI 9.0, která je založená na Android 9 Pie, se zpřístupní tento režim všem, nazývat se bude Perfomance mode.

Tato nová funkce se může hodit lidem, kteří plánují hrát náročnější 3D hry na svých Huawei a Honor telefonech. Nicméně čínská společnost je i přesto zařazena po bok Samsungu, HTC či OnePlus a dalších společností, které byly rovněž v minulosti chyceny při navyšování výkonu.

Těšíte se na navýšení výkonu Huawei/Honor telefonů?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Vormen

vormen39 15

10.9.2018 11:28

aneb jak elegantně nepřiznat chybu, udělat z lidí blbce a být při tom za hvězdu, je mi blbě

Sykdan2188

Daniel Sykora 7

10.9.2018 11:55

“Společnost řekla, že respektují právo spotřebitelů zvolit si, co mají se svým zařízením dělat.”

A odemykání bootloaderu by jako nešlo? Smekám 😂

Uni

uni -191

10.9.2018 12:18

To je vtipné. Neustále se chlubí AI kolem napájení a kdesi cosi, ale stejně valí na uživatele odpovědnost, LOL.

TheDroid

TheDroid -2

10.9.2018 12:24

Kvůli Androidu 9 si aktualizaci nejspíš nestáhnu, nejvíce mi na něm vadí způsob přepínání do režimu rozdělené obrazovky, pak ještě to, že abych mohl ukončit všechny aplikace najednou, musím nejprve prolistovat celý seznam spuštěných aplikací a tam teprve je možnost je všechny ukončit.

Lubik

Lobotom Lokoson -8

10.9.2018 12:42

“vormen39” – naopak. Společnost Huawei elegantně chybu přiznala a ještě více elegantněji se z toho vykecala :-)

MilanWalter

MilanWalter -7

10.9.2018 14:27

Huashit nechapu lidi co to kupuji ja sem vernej Samsungu a budu bootloader odemknu behem 1 minuty ale proc bych to delal? S9+ slape jak hodinky ;)

Coyd

coyd 44

11.9.2018 12:29

@MilanWalter: Tak ty seš asi úplně nejvíc drsej tyjo. Asi si hned taky pro jeden ten Samsung skočím, ať jsem taky tak drsnej.

DavidZ

DavidZ 2

11.9.2018 13:17

No Huawei se to nepovedlo o tom žádná, podobně se spálilo OnePlus a asi není třeba si nalhávat že to ostatní nedělají. Cenim toho, že nezatloukali a rozhodli se aspoň pro změnu pro uživatele. Ono je supr mít telefon s čistým androidem a surovým výkonem, ale člověk to využije celkem málo. Já na svým telefonu používám aplikace typu Gmail, Facebook, Twitter, Messenger, Chrome občas nějakou tu hru a daleko víc ocením to, že díky agresivní AI Huawei dokáže šetřit baterii daleko líp než jiné telefony. Rozdíl ve výdrži oproti Samsungu je obrovský a jako uživatel rozdíl ve výkonu téměř neznatelný…to je pro mě daleko důležitější než bezrozměrné číslo v benchmarku.

Uni

uni -191

11.9.2018 14:15

DavidZ: Noo nee:) Tak za a) za tím nehledej AI, ale prosté killování aplikací (AI plk je jen PR a mají to tam roky) b) má to dopad na funkčnost běhu aplikací na pozadí (typicky přehrávání vide, záznam stopy, notifikace) c) je to peklo pro vývojáře.
Dohromady – věšet za to do průvanu.

DavidZ

DavidZ 2

12.9.2018 13:33

Uni: a má to nějaký negativní dopad na uživatele? Já zatím vnímám jen samá pozitiva.

Uni

uni -191

12.9.2018 13:59

DavidZ: Tak samozřejmě. Vše co zasahuje do systému má negativa. Např. VPNka resp. “šetřič” dat. To bylo peklo. Naštěstí se to samo vyštípalo. Další peklo je killování procesů bez kontroly systému, resp., když si to výrobce spytlikuje dle svého a aplikace to logicky nemá podchycené.

Android je neksutečný mr**ík, připomíná to poslední roky křeče WM.

RSS (komentáře k článku)