TOPlist

Huawei chystá tablety a hodinky s novým systémem HarmonyOS. Představení přijde brzy

nove huawei tablety a hodinky harmonyos

Stabilní verze systému HarmonyOS 2.0 by měla dorazit příští měsíc. Ve stejnou dobu bychom se měli dočkat i vydání několika zařízení, na kterých bude tento systém rovnou z krabice. Půjde o Huawei tablety a hodinky. Huawei MatePad 2 (kódové označení „Marx 2“) a MatePad Pro 2 („Wagner“) budou představeny 2. června a v Číně budou dostupné 10. června. Ve stejnou dobu uvidíme i chytré hodinky Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro.

Nové Huawei hodinky a tablety uvidíme již za měsíc

Dřívější úniky hovořily o dvou tabletech MatePad. Základní verze bude mít 12,2″ displej a Pro verze využije 12,6″ 120 Hz displej. Model s úhlopříčkou 12,9″ bude poháněn čipsetem Kirin 9000 a poběží na něm systém „PadOS“, což je mírně upravená verze systému HarmonyOS 2.0 pro tablety. Na základě údajů z certifikace víme také to, že bude tablet podporovat 40W drátové a 27W bezdrátové nabíjení. K dispozici by měla být i verze s podporou 5G sítí.

huawei harmony os na tabletu matepad

Výše zmíněné hodinky poběží na systému HarmonyOS s přepracovaným uživatelským rozhraním a budou vybaveny podporou eSIM pro mobilní data. V tuto chvíli není jasné, jestli se eSIM verze dostanou i do Evropy. Informace se prozatím vztahují k čínskému trhu. Oproti oblíbené řadě Watch GT nabídnou nové hodinky více funkcí, každopádně bude to na úkor výdrže baterie. Na řadu telefonů Huawei P50 si budeme muset počkat trochu déle, než se očekávalo.

Huawei očekává, že systém HarmonyOS bude do konce roku využívat 300 milionů zařízení. To zahrnuje zařízení, která jej budou mít předinstalovaný, tak rovněž různé telefony a tablety, které prostřednictvím aktualizace nahradí systém Android.

Těšíte se na novinky od Huaweie?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)