TOPlist

Huawei chystá tablet, který má konkurovat iPadu Pro

huawei mediapad m7 tablet spekulace

Trhu s tablety jednoznačně kraluje společnost Apple. Dokonce i někteří uživatelé, kteří využívají primárně jiné systémy, než iOS a macOS iPad používají, jelikož zkrátka nemají plnohodnotnou Android náhradu. To se mělo změnit již s příchodem Samsungu Galaxy Tab S6, který se řadí mezi high-end tablety a nyní se o to dle všeho pokusí i Huawei a jeho chystaný tablet MediaPad M7.

Zpráva ze serveru 91Mobiles tvrdí, že Huawei připravuje high-end tablet, který má dorazit už začátkem příštího roku. Tablet zvaný Huawei MediaPad M7 má již svou podobu, která nyní uniká v nových nákresech. Na první pohled by si ho kdekdo mohl splést právě s iPadem Pro. Rámečky jsou poměrně tenké a rohy mají být zaobleny. Zadní strana je pokryta kompletně hliníkem. Vertikálně postavený duální fotoaparát má být stejný, jako ze současné vlajkové lodi – Huawei Mate 30 Pro.

huawei mediapad 7 tablet render

Kvalita nákresů je nicméně velmi nízká, takže není poznat, zda bude tablet disponovat dvěma senzory a LED bleskem, nebo zda přijde s jiným rozestavěním. Nebudou chybět samozřejmě stereo reproduktory ani USB-C port. Samozřejmostí pak bude podpora magnetické klávesnice od Huawei a vylepšené pero M-Pen, které bude držet na tabletu pomocí magnetu. Co se týče hardwarové výbavy, pod kapotou má tikat nejvýkonnější čip od Huawei – Kirin 990 kterému má sekundovat 8 či 12 GB RAM.

Má chystaný tablet od Huawei šanci na úspěch?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)