Další pokus prorazit. Huawei představil tablet s e-ink displejem

Huawei MatePad Paper e-ink tablet

Čínská společnost Huawei rozhodně nemá z hlediska výroby spotřební elektroniky na růžích ustláno. Americké restrikce nadále platí a zájem zákazníků logicky nedosahuje takových výšin, jakých mohl dosahovat v případě dostupnosti Google aplikací nebo plnohodnotné 5G konektivity. Jelikož ale společnost nehodlá trh s mobilními zařízeními opustit, zkouší mimo zavedené značky a série vyrábět také zajímavé kousky z okrajových segmentů. Jak se nyní ukázalo, tak například e-ink tablet. Jmenuje se MatePad Paper.

Huawei MatePad Paper e-ink tablet reproduktory

Kromě tohoto velmi úsporného a pro oči šetrného 10,3″ displeje s rozlišením 1872 x 1404 pixelů (227 PPI) má tablet například šestijádrový procesor, 4 GB RAM, 64 GB úložiště či podporu pro M-Pencil se 4 096 úrovněmi tlakové citlivosti a 26ms odezvou. V novince běží systém HarmonyOS 2, podporovány jsou Bluetooth 5.2 nebo Wi-Fi 6+ a o energii se stará 3 625mAh baterie s maximálním nabíjecím výkonem 22,5 W.

Huawei MatePad Paper e-ink tablet specs

Výrobce deklaruje, že výdrž tabletu MatePad Paper může dosáhnout až k hranici 28 dní. S ohledem na typ použitého displeje to není úplně šokující informace. V Evropě by se měla tato Huawei novinka prodávat za 499 eur, tedy asi 12 300 Kč.

Zkusili jste někdy e-ink zařízení?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)