Huawei nemůže používat v nových zařízeních SD a microSD karty

SD Association microsd sd karty huawei zakaz

Společnosti a organizace, které přerušují spolupráci s Huawei se hromadí. Od včerejšího dne nemůže Huawei ve svých nových zařízeních používat SD a microSD karty a nesmí je ani vyrábět. SD Association totiž s čínskou společností ukončila spolupráci.

SD Association nespolupracuje s čínskou společností Huawei

Zákaz se netýká pouze telefonů, ale i třeba notebooků či třeba čteček paměťových karet, které Huawei vyrábí. Pokud bude chtít vyrobit nové zařízení, už nesmí využít slot na microSD či SD karty. Zde je hodně zajímavé to, že v minulém roce Huawei představil vlastní paměťové karty Nano Memory Card.

huawei nm karta nanosd

Ty jsou menší a vejdou se do obdobného slotu jako nanoSIM karty. NM karty byly kritizované kvůli vyšší ceně, každopádně tento krok se společnosti Huawei vyplatí. Už se objevují i spekulace, že Huawei očekával konec podpory microSD a SD karet, což byl hlavní důvod, proč vydal Nano Memory karty. Přesný důvod se však pravděpodobně nikdy nedozvíme.

microsd slot

Používáte ve svém Huawei telefonu Nano Memory karty?

Zdroj: mobilesyrup.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)