Huawei možná úplně přestane vyrábět vlajkové lodě

Huawei-prodej-vlajkových-lodí

Ze všeho nejdříve přišly zvěsti o odchodu LG, které byly poměrně sporné, a zatím čekáme, jak se situace vyvine. Snad nikdo ale nečekal, že teprve pár dní po všech zvěstech okolo LG přijdou další, ale už ne o LG, nýbrž o Huawei. Huawei v nedávné minulosti, konkrétně v listopadu minulého roku, prodal dílčí značku Honor. Nyní prý Huawei zvažuje prodej vlajkových lodí, konkrétně řady Huawei P a Huawei Mate. Otázku ohledně odchodu Huawei začal deník Reuters, který mimo jiné jako první oznámil prodej Honoru. Celá situace je nyní nejednoznačná.

Huawei zažil v několika měsících klesající prodeje, a aby toho nebylo málo, dotkla se ho i samotná politická situace v USA. Huawei zvěsti označil za bezcenné a řekl, že nemá v plánu prodej vlajkových lodí. Úplně stejně se ke zvěstem vyjádřilo i LG a pár dní poté, se nějaké zvěsti začaly potvrzovat. Sami uvidíme, jak se celá situace vyvine. Huawei prodej vlajkových lodí sice popřel, ale v případě prodeje si vlajkové lodě pravděpodobně koupí sdružení investorů a distributorů podporovaných Šanghajskou vládou.

Jaká budoucnost čeká Huawei?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)