Telefon Huawei P9 lite startuje na českém trhu. Vybavený smartphone a slušná cena

Huawei P9 Lite

Začátkem dubna představila čínská společnost nový vlajkový model Huawei P9. Netrvalo dlouho a dočkali jsme se stejně jako u minulé generace i odlehčeného modelu Huawei P9 lite. Tento zajímavý přístroj nyní přichází na český trh – nabídne solidní výbavu, kvalitní tělo i snímač otisků prstů.

Huawei P9 lite – bude pokračovat v úspěchu předchůdce?

Model Huawei P8 lite jsme pro vás recenzovali již loni a verdikt byl hlavně pozitivní. Novinka to tak nebude mít jednoduché, protože se P8 lite opravdu povedl. P9 lite oproti svému předchůdci přidává zejména Full HD displej, čtečku otisků prstů a větší baterii, což byla hlavní slabina staršího modelu. Nově kapacita 3000 mAh představuje poměrně slušnou porci energie, i když samozřejmě ne zázračnou.

Připomeňme specifikace nového modelu Huawei P9 lite:

  • displej: 5,2” FHD IPS, 1920×1080 px
  • procesor: Huawei Kirin 650 (64-bit), Octa-core (4×2,0 GHz + 4×1,7 GHz)
  • paměť: 16 GB vnitřní + paměťová karta, 2 GB RAM
  • fotoaparát: zadní 13 MPx, f/2.0; přední 8 MPx, f/2.0
  • OS: Android 6.0 (EMUI 4.1)
  • baterie: 3000 mAh
  • Ostatní: podpora LTE, NFC, Bluetooth, kompas, čtečka otisku prstů
huawei p9 lite

Cena ani nízká, ani vysoká

S cenou se podobně jako u předchozí generace Huawei trefil – doporučená cena činí 7490 Kč, již nyní se ale dá tento smartphone pořídit i pod hranici 7 tisíc korun. Nelze si ale nevšimnout, že v podobné cenové kategorii sídlí bratrský Honor 7, který toho nabídne přeci jen o něco více. Na druhou stranu se dá předpokládat, že cena modelu Huawei P9 lite bude postupně klesat.

Líbí se vám Huawei P9 lite a jeho cenovka na českém trhu?

Zdroj: TZ

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)