Společnosti Huawei se daří. Poslední telefony trhají rekordy

spolecnosti huawei

Huawei se v posledních letech dokázal vyškrábat mezi společnosti, které prodávají nejvíce telefonů. V pomyslné žebříčku prodejnosti se řadí na třetí místo za Apple a Samsung. To, jak se společnosti Huawei daří, ukazují i nově zveřejněná čísla prodejnosti.

Huawei P9 je velký hit, stejně jako Mate 9

Model Mate 9 byl představen v listopadu minulého roku a i když u něj Huawei zvýšil oproti předchozímu modelu cenu, tak se to na prodejích vůbec neprojevilo. Během prvních pěti měsíců se prodalo 5 milionů těchto telefonů. To je o 36% více, než u modelu Mate 8, který se na trh dostal v roce 2015.

huawei prodeje telefonu

Dostalo se ale také na starší vlajkový model P9. Ten jako první telefon společnosti Huawei překonal hranici 12 milionů prodaných kusů. Zde můžeme vidět ještě větší nárůst v prodejích oproti předchozímu modelu řady. Momentálně se prodalo o 152% více telefonů P9, než modelu Huawei P8.

Huawei už má na trhu také vlajkovou loď pro letošní rok, která nedopadla v naší recenzi vůbec špatně. Bude zajímavé sledovat první čísla prodejů, a to jestli dokáže P10 navázat na svého velmi úspěšného předchůdce.

Myslíte, že se společnosti Huawei podaří podobný úspěch i s modelem P10?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)