Menu

Huawei: Leica nevyrobila fotoaparát v telefonu P9 (aktualizováno)

Duální fotoaparát nejčerstvějšího modelu společnosti Huawei s označením P9 byl jedním z nejzajímavějších aspektů telefonu – čínská společnost na unikátnost snímačů lákala i v pozvánce na událost. I za velké zvědavosti a očekávání bylo překvapením, že ve světě profesionální fotografie dobře známá německá firma Leica má své logo hned vedle duální kamery Huawei P9. Na vývoji fotoaparátu se měla aktivně podílet – objevily se ovšem informace, že tomu tak být nemusí.

EDIT: Do článku doplněno vyjádření společnosti Huawei.

Vyjádření českého zastoupení společnosti Huawei

Společnost Leica se na vývoji fotoaparátu Huawei P9 podílela od samotného začátku. Nejedná se pouze o „certifikaci“. Jednalo se o první spolupráci obou značek a začátek dlouhodobého partnerství, které bylo oznámeno v únoru tohoto roku. Společnosti Lecia a Huawei spolupracovaly v případě P9 na celé řadě aspektů – designu optických prvků, vyladění výsledné kvality snímků, vývoji algoritmů pro procesování obrazu, optimalizaci, mechanické konstrukce modulu fotoaparátu až po grafiku uživatelského rozhraní fotoaplikace. Díky tomu Huawei P9 splňuje nejvyšší standardy kvality společnosti Leica.

Podílela se Leice na výrobě duálního fotoaparátu?

Není to poprvé, co výrobce přistoupil k podobnému řešení – dva snímače na zádech měl už například Honor 6 Plus. Ten nás svými fotografickými schopnostmi nijak nenadchnul. Tentokrát by však mělo být vše jinak, jak jsme sami uvedli na základě oficiální tiskové zprávy: “Na fotoaparátu výrobce spolupracoval s legendární německou společností Leica. Toto partnerství by přitom rozhodně nemělo být pouze marketingové a Leica se na vývoji P9 aktivně podílela.”

huawei P9

Dobře známá německá společnost navíc dostala úctyhodný blok při samotném představování, její logo si hoví na zádech Huawei P9 – hned vedle fotoaparátů. Spolupráce na vývoji i logo je však pouhým marketingovým tahem Huawei, jak přilákat více zákazníků.

Kdo tedy snímače opravdu vyrobil?

Duální fotoaparát vyrobil největší čínský výrobce snímačů pro mobilní telefony Sunny Optical Technology. To rozhodně neznamená, že by samotný výkon fotoaparátu zaostával – v našem fototestu jsme proti němu postavili Samsung S7 a oba rivalové si i přes odlišné cílení na uživatele mohli podat ruce.

Huawei P9 vs. SGS7 titulka

Přesto se však jedná o potvrzené přibarvení ze strany Huawei – Leica se na výrobě žádným způsobem nepodílela, fotoaparáty mají pouze certifikaci této společnosti. Což ve výsledku znamená, že si Huawei za spoustu peněz od renomované firmy koupil požehnání a možnost nalepit logo na svou vlajkovou loď.

Vyjádření čínského výrobce, o které písemně zažádal server Android Authority, potvrzuje pouze to, že Leica udělila snímačům certifikát a jakýmsi způsobem se v jisté míře podílela na zpracování algoritmu kvality výsledných fotografií. Zda je to pro vás dostatečným důvodem pro ohromný marketing a zdůrazňovaní spolupráce se společností Leica necháme na vás.

Specifikace Huawei P9

Huawei P9 silver

Huawei P9

7.3
  • Displej 5,2″, IPS, FullHD rozlišení, 432 ppi
  • Procesor HiSilicon Kirin 955
  • RAM 3/4 GB
  • Fotoaparát Duální, 12 MPx
  • Baterie 32/64 GB + microSD
  • Cena od 4 999 Kč

Zdroje: androidauthority.com, Ubergizmo.com, connect.dpreview.com.

 

Komentáře

Hosan77

z aplikace
20.4.2016 18:47

Huawei jeden velký podvod a skáčou na to lidi docela dobře…

hip002

z aplikace
20.4.2016 18:50

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Pavel Kapoun

20.4.2016 19:01

Tak snad konečně věční sympatizanti značky Huawei pochopí, že jsou to jen polofunkční, polovybavené, předražené kriply a jejich jedinou přidanou hodnotou je možná tak špionážní SW…

JAZZMAN

z aplikace
20.4.2016 19:41

Směšný článek, vždyť celý mobilní svět je marketingový závod, včetně “renomovaných” značek. Kauza Samsung a softwarové úpravy v testech. Sony a jeho údajně vodotěsný smartphone a pak mění podmínky reklamaci atd.

Lubik

20.4.2016 20:08

Az na to ze sony ma podminky stale stejny.Nesmis cist cesky clanky a opravdu si precist jejich podminky.Jinak huawei klasicka cina s dobrym marketingem…tot vse.

petr dvorak

20.4.2016 20:30

No, foťák kvůli tomu horší než v testu nebude. Ale je to úlet. Poněkud pitomé. Tudy cesta mezi elitu nevede.

dunco

z aplikace
20.4.2016 21:16

Tak jsem si zajímavé články přečetl u konkurence a tady by bylo nejlepší kdybyste to zabalili a poslední by zhasl 😢. Ten brak se už nedá číst.

MartasZLA

20.4.2016 21:32

Nové video vydali: Huawei P9: Umění fotografie https://www.youtube.com/watch?v=eGZt7ssNgMo

Patrik N

z aplikace
20.4.2016 22:20

Dunco: Mohu se zeptat, kdo vás tu drží? Neříkám, že všechny články jsou nejlepší, ale najdou se tu dobré seriály, rady začátečníkům, atp. Nechápu ale vás, internet je snad dost velký na to, abyste si našel jinou stránku, kde budete hájit SONY (<3) a při tom vlastnit Honor nebo co to máte, ale nechápu přínostnost vašeho komentáře, když se vám to nelíbí, tak to nečtěte......

Jinak k Huaweii, docela jsem toto čekal, ale když bude foťák na úrovni SG7 a Sony Xperia Z5 nebudu mít žádné námitky.

Jirka2014

z aplikace
21.4.2016 6:52

Super informace, ale nemění to nic na tom že fotky dělá lepší než SG S7.

Tester0126

Tester0126 0

21.4.2016 7:26

Znova a lépe:

To be fair, Huawei did only say that its dual cameras were “co-engineered” by Leica, not exactly made by it. But even that might actually already be a bit too much. According to reports, the cameras on the Huawei P9 were, in fact, made by Sunny Optical. MyDrivers claims that it is the largest mobile phone camera module supplier in the world. But don’t fret if you haven’t heard of it before, as those company’s names aren’t usually put on marketing materials anyway.

Dedii

z aplikace
21.4.2016 9:32

mam honor 6+ a som spokojny,neseka , nelaguje , nezaujima ma kto ho vyrobil ci cinania alebo korejci alebo mimozemstania. Platit len za znacku sa dnes uz neoplati

Zogoth

zogoth 4

21.4.2016 14:54

tak tenhle článek a exprese lidské blbosti a neznalosti mě přinutili se sem zaregistrovat
lidičky vzpamatujte se!
myslíte si snad že v lumixech od panasonicu je LEICA? (v některých málo skutečně je)
myslíte si že k sony a lumii dělá optiku ZEISS?
myslíte si že objektivy ZEISS pro SONY Alpha jsou něco jiného než stařičká Minolta s nápisem ZEISS?
Tyto staří harcovníci jsou jen stínem minulosti a rádi prodají svoji zančku téměř komukoliv protože to na neznalé pitomce velmi dobře funguje jak tu vidím v diskusi nahoře.

Zogoth

zogoth 4

21.4.2016 15:41

Aha psala to Johanka, tož to už jsme doma…

Zdenda4340

zdenda4340 1

z aplikace
21.4.2016 18:08

Huawei to težce zabil 😂😂😂😂

Petr Rolf

z aplikace
21.4.2016 19:05

ono je úplně jedno, kdo to dělá. Záleží na výsledku. Ale co tak úplně jedno není, když se tím taháním za nos loví ovečky a nadsazuje cena.

Uni

uni -52

22.4.2016 9:57

Petr Rolf: Takže to jedno není:)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 15

22.4.2016 11:16

Do článku jsme doplnili oficiální vyjádření společnosti Huawei. :)

Jihus

22.4.2016 11:22

Na uvedených zdrojích čtu: “Huawei has issued an official statement reiterating that the camera on the P9 is not certified by Leica, but co-engineered.” Přímo zástupci Leica říkali, že spolupracují s Huawei, že mají i podobnou filosofii a že spolupráci budou dál rozvíjet. Že modul s objektivy vyrobil někdo jiný nikdo nepopíral, ani nikde netvrdil, že ho vyrobila Leica. Že modul vyrobí někdo jiný dle zadaných specifikací je naprosto běžné napříč všemi výrobci (zvášť u pidi modulů do mobilů). Nepochopil jsem, ani z odkazovaných zdrojů, kde je přesvědčivě řečeno, že Leica i Huawei lžou a že se Leica na vývoji nijak nepodílela, kromě toho, že to KDOSI plácl.

RSS (komentáře k článku)