Huawei: Leica nevyrobila fotoaparát v telefonu P9 (aktualizováno)

huawei P9

Duální fotoaparát nejčerstvějšího modelu společnosti Huawei s označením P9 byl jedním z nejzajímavějších aspektů telefonu – čínská společnost na unikátnost snímačů lákala i v pozvánce na událost. I za velké zvědavosti a očekávání bylo překvapením, že ve světě profesionální fotografie dobře známá německá firma Leica má své logo hned vedle duální kamery Huawei P9. Na vývoji fotoaparátu se měla aktivně podílet – objevily se ovšem informace, že tomu tak být nemusí.

EDIT: Do článku doplněno vyjádření společnosti Huawei.

Vyjádření českého zastoupení společnosti Huawei

Společnost Leica se na vývoji fotoaparátu Huawei P9 podílela od samotného začátku. Nejedná se pouze o „certifikaci“. Jednalo se o první spolupráci obou značek a začátek dlouhodobého partnerství, které bylo oznámeno v únoru tohoto roku. Společnosti Lecia a Huawei spolupracovaly v případě P9 na celé řadě aspektů – designu optických prvků, vyladění výsledné kvality snímků, vývoji algoritmů pro procesování obrazu, optimalizaci, mechanické konstrukce modulu fotoaparátu až po grafiku uživatelského rozhraní fotoaplikace. Díky tomu Huawei P9 splňuje nejvyšší standardy kvality společnosti Leica.

Podílela se Leice na výrobě duálního fotoaparátu?

Není to poprvé, co výrobce přistoupil k podobnému řešení – dva snímače na zádech měl už například Honor 6 Plus. Ten nás svými fotografickými schopnostmi nijak nenadchnul. Tentokrát by však mělo být vše jinak, jak jsme sami uvedli na základě oficiální tiskové zprávy: “Na fotoaparátu výrobce spolupracoval s legendární německou společností Leica. Toto partnerství by přitom rozhodně nemělo být pouze marketingové a Leica se na vývoji P9 aktivně podílela.”

huawei P9

Dobře známá německá společnost navíc dostala úctyhodný blok při samotném představování, její logo si hoví na zádech Huawei P9 – hned vedle fotoaparátů. Spolupráce na vývoji i logo je však pouhým marketingovým tahem Huawei, jak přilákat více zákazníků.

Kdo tedy snímače opravdu vyrobil?

Duální fotoaparát vyrobil největší čínský výrobce snímačů pro mobilní telefony Sunny Optical Technology. To rozhodně neznamená, že by samotný výkon fotoaparátu zaostával – v našem fototestu jsme proti němu postavili Samsung S7 a oba rivalové si i přes odlišné cílení na uživatele mohli podat ruce.

Huawei P9 vs. SGS7 titulka

Přesto se však jedná o potvrzené přibarvení ze strany Huawei – Leica se na výrobě žádným způsobem nepodílela, fotoaparáty mají pouze certifikaci této společnosti. Což ve výsledku znamená, že si Huawei za spoustu peněz od renomované firmy koupil požehnání a možnost nalepit logo na svou vlajkovou loď.

Vyjádření čínského výrobce, o které písemně zažádal server Android Authority, potvrzuje pouze to, že Leica udělila snímačům certifikát a jakýmsi způsobem se v jisté míře podílela na zpracování algoritmu kvality výsledných fotografií. Zda je to pro vás dostatečným důvodem pro ohromný marketing a zdůrazňovaní spolupráce se společností Leica necháme na vás.

Specifikace Huawei P9

Huawei P9

Huawei P9

7.3
  • Displej 5,2″, IPS, FullHD rozlišení, 432 ppi
  • Procesor HiSilicon Kirin 955
  • RAM 3/4 GB
  • Fotoaparát Duální, 12 MPx
  • Baterie 32/64 GB + microSD
  • Cena od 4 390 Kč

Zdroje: androidauthority.com, Ubergizmo.com, connect.dpreview.com.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)