Huawei P8 získává Android 6.0 v beta verzi. Vyzkoušejte jej také

Huawei P8 titul

Android 6.0 Marshmallow se jen velmi pomalu zabydluje v našich telefonech a mnoho výrobců jej ve svých telefonech zatím ještě vůbec nemá. O to lepší je zpráva o každém přístroji, který tuto nejnovější verzi operačního systému již obdržel. Tyto, prozatím nepříliš početné, řady nově obohacuje stylový smartphone Huawei P8. Pokud však patříte mezi jeho majitele, kteří se nové verze operačního systému nemohou dočkat, neradujte se předčasně.

huawei P8

Huawei P8 - widget

U telefonů Huawei je totiž již tradicí, že ostrému vypuštění nové verze systému předchází veřejný beta test a ne jinak je tomu i v případě modelu P8. K plošné aktualizaci přitom může dojít již za pár týdnů, nebo klidně i měsíců. Byť se jedná o betu, uživatelé u této nové aktualizace hlásí plnou funkčnost všech součástí. Pokud chcete Android 6.0 otestovat i na svém telefonu Huawei P8 pokračujte následujícími kroky.

  • Před aktualizací je třeba mít v telefonu verzi firmware B200
  • Stáhněte aktualizační balíček B313.
  • V kořenovém adresáři SD karty vytvořte složku dload.
  • Do složky dload nakopírujte stažený instalační balíček.
  • V telefonu spusťte aplikaci „Aktualizační program“.
  • Zvolte možnost „Nabídka“ a „Místní aktualizace“.
  • Pokračujte dle pokynů na displeji.

Aktualizace na vlastní nebezpečí

Ačkoliv je proces aktualizace bezpečný, v jistých případech mohou nastat problémy. Aktualizaci tedy provádíte na vlastní nebezpečí a za případnou škodu nenese portál Svět Androida zodpovědnost.

Vyzkoušíte Android 6.0 pro váš Huawei P8 již v beta verzi, nebo počkáte na OTA aktualizaci?

Zdroj: MojAndroid.sk.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)