TOPlist

Blíží se 1palcový ultraširokoúhlý snímač! Kdo ho použije?

palcový širokoúhlý snímač
  • Fotoaparáty jsou u dnešních mobilních telefonů klíčovým prvkem výbavy
  • Právě fotoaparát společně s procesorem odlišuje ty nejlepších telefony od těch velmi dobrých
  • Nastupujícím trendem jsou 1palcové snímače, u širokoúhlého fotoaparátu je to novinka

1palcový ultraširokoúhlý snímač zní skvěle! Osobně mám největší slabost pro černobílé fotografie, hned na druhém místě jsou ale snímky z širokoúhlého snímače. Většinou dokážete zachytit scény úplně jinak než jak to nabízí klasické fotoaparáty. U vybavenějších telefonů chybí ultraširokoúhlý snímač jen málokdy.

Někteří výrobci zlepšují úhel záběru přímo u hlavního fotoaparátu a proč ne, tento směr se mi hodně líbí. Mít ale kromě hlavního snímače ještě navíc 1palcový ultraširokoúhlý snímač, to zní dost lákavě. Kdo se chystá jít touto cestou? Poprvé by na toto řešení měl vsadit Huawei se svou chystanou vlajkovou lodí, kterou má být Huawei P70!

Huawei Mate 60 Pro

Přiznám se, že mě nepřekvapilo, že právě Huawei zvažuje použití tohoto řešení. Vzhledem k sankcím se Huawei musí v posledních letech snažit o to více, aby si zachoval přízeň zákazníků (a to alespoň v domovské Číně). Výsledkem je skvělá podpora v oblasti aktualizací, HarmonyOS se dostává do mnoho let starých mobilních telefonů! Ale bohužel to platí pořád pouze pro Čínu, mimo ni jsme se v loňském roce vůbec nedočkali nové verze uživatelského rozhraní EMUI, snad se situace změní v prvních měsících roku 2024! Mám tušení, že Huawei ještě v Evropě neřekl poslední slovo

Huawei P70 bude pro výrobce naprosto klíčovým modelem, právě u něj bude muset Huawei ukázat, co všechno se za poslední rok naučil. První úniky ale hovoří o tom, že Huawei P70 bude působivá vlajková loď. Samozřejmě bez Google služeb a bude muset stačit méně výkonný procesor Kirin, ale výrobce se bude snažit zaujmout v jiných oblastech. Osobně bych uvítal, kdyby Huawei nabídl EMUI postavené na Androidu 14, nejsem si ale jistý, jestli to sankce dovolují.

Chtěli byste palcový širokoúhlý snímač?

Zdroj: gsmareana

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)