Huawei P70 bude úspěšný! Jaké prodeje výrobce očekává?

HuaweiP60Art
  • Huawei Mate 60 Pro zaznamenal v Číně obrovský úspěch, podpora 5G je zásadní
  • Další růst prodejů by měly zajistit chystané telefony řady Huawei P70
  • Výrobce si věří stále více, vsadí na lokální dodavatele součástek

Situaci Huawei stále nemůžeme považovat za příznivou, z dlouhodobého pohledu se ale výrobci daří vypořádat s nepřízní osudu velmi slušně. První vlaštovkou byl Huawei Mate 60 Pro, který zabodoval v Číně a ukázal, že místní zákazníci na Huawei nezapomněli. Plány s řadou Huawei P70 jsou ale mnohem ambicióznější

HuaweiMate60Pro

Přiznám se, že na Huawei P70 se těším hodně. A možná bych to nazval spíše zvědavostí než že bych se na telefon přímo těšil… Právě nová řada topmodelů od Huawei ukáže, jak na tom výrobce v současnosti vlastně je a co je schopen s pomocí lokálních dodavatelů uvést na trh. Huawei se snaží co nejvíce se osamostatnit a dostat pod kontrolu vývoj a výrobu klíčových komponentů. A podle všeho je v této oblasti úspěšný, ačkoliv za tím budou nemalé investice.

Výborný fotoaparát + procesor Kirin – Google aplikace = Huawei P70

A co se týká prodejů řady Huawei P70, dle analytika Ming-Chi Kuo cílí Huawei na 10-15 milionů prodaných kusů u nové řady vlajkových lodí, což by znamenalo výrazný nárůst proti letošním modelů, kde byly prodeje třetinové až poloviční. Pomoci by k tomu měl opět výrazně vylepšený fotoaparát a samozřejmě také vlastní procesory Kirin s podporou sítí páté generace. Ty pravděpodobně ještě několik let nebudou schopny přímo konkurovat tomu nejlepšímu od Qualcommu případně Mediateku, ale budou dostatečně dobré na to, aby jim zákazníci (minimálně v Číně) dali šanci.

Sám doma ještě mám Huawei Mate 40 Pro s procesorem Kirin 9000, což byl poslední top procesor, který si Huawei sám vyvíjel a který byl nasazený v telefonech. A ani po několika letech mu výkon nechybí, pokud by nepřišly sankce a Huawei pokračovat stejnou rychlostí ve vývoji v oblasti procesorů, možná bychom tady měli dalšího silného hráče. Ale na kdyby se nehraje, Huawei musí jít výrazně delší a složitější cestou, ale zatím se rozhodně nevzdal… Zatím ale pořád čekáme na novou verzi uživatelského rozhraní EMUI, v tomto směru nás výrobce neustále napíná.

Těšíte se na Huawei P70?

Zdroj: medium

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)